Nagroda dla „Świergotu” Marcina Mokrego

Добавлено: 03.07.2020 / Раздел:
strona tomu

Książka gliwickiego poety zdobyła główną nagrodę w konkursie Polish Graphic Design Awards. Wydawnictwo zostało docenione za najlepszy projekt graficzny w kategorii książek z dziedziny beletrystyki, publicystyki i reportażu.

Autorką projektu jest Karolina Maria Wiśniewska. PGD Awards zostały przyznane po raz trzeci. Konkurs honoruje najlepsze polskie realizacje z dziedziny komunikacji wizualnej. W jury zasiadają specjaliści, przede wszystkim graficy użytkowi i przedstawiciele świata designu. „Świergot” Marcina Mokrego ma na koncie także nominację do nagrody literackiej. 28 sierpnia poznamy wyniki Nagrody Literackiej Gdynia 2020 w kategorii Poezja. Marcin Mokry to gliwicki poeta, którego eksperymentalny tom „Świergot” zakwalifikował się do finałowej piątki.

Poemat „Świergot” pełen jest historycznych odwołań. Czytelnik znajdzie w nim nawiązania do getta łódzkiego, oblężonego Sarajewa czy łąk wokół Srebrenicy. Marcin Mokry chętnie eksperymentuje i ma już na koncie kilka nagród za swoje wiersze. „Świergot” ukazał się nakładem Fundacji na rzecz Kultury i Edukacji im. T. Karpowicza i został dofinansowany przez Muzeum w Gliwicach.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking