Czas przełomów – Górny Śląsk w XX wieku. Cykl warsztatów historycznych dla nauczycieli w Radiostacji Gliwice

Обновлено: 26.02.2020 / Раздел: / pdf
slider z żołnierzami

26 marca w Radiostacji Gliwice (oddziale Muzeum w Gliwicach) odbędą się zajęcia na temat „Od narodowej rewolty do podziału regionu. Górny Śląsk w latach 1918–1922”. Warsztaty zorganizowane przez Muzeum w Gliwicach przy współpracy z IPN Katowice oraz Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Rodzina Policyjna 1939 r. z/s w Katowicach, skierowane są do nauczycieli.

Cykl składa się z czterech bloków tematycznych dotyczących przełomowych momentów w dziejach Górnego Śląska w XX wieku. Do poprowadzenia warsztatów zaprosiliśmy doświadczoną kadrę historyków, którzy na co dzień nie tylko badają najnowsze dzieje naszego regiony, ale uczestniczą również w przygotowaniu podstawy programowej oraz scenariuszy zajęć do nauczania historii, a także specjalizują się w pracy edukacyjnej z dziećmi i młodzieżą. Oprócz wykładów merytorycznych zaprezentowane zostaną materiały edukacyjne dotyczące poszczególnych zagadnień, źródła oraz miejsca pamięci.

W ramach szkolenia uczestnicy otrzymają pakiet zawierający:

  • imienny certyfikat
  • materiały edukacyjne, w tym publikacje,
  • scenariusze zajęć.

Zapisy i szczegółowe informacje: Zbigniew Gołasz (32) 300 04 04, Anna Piontek (32) 231 08 54, mail: warsztaty@muzeum.gliwice.pl. (MwG)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking