Aktualności | Tak! GTK wygrało z Polpharmą

Tak! GTK wygrało z Polpharmą

Опубликовано: 03.02.2020 / Раздел: Sport

Polpharma prowadziła w tym meczu przez ponad 38 minut, ale punktów z Gliwic nie wywiozła. Świetny rzut Duke'a Mondy'ego zapewnił GTK dodatkowy czas gry, a w nim podbudowani gospodarze nie dali już żadnych szans zdziesiątkowanemu przeciwnikowi. W trzecim meczu zakończonym dogrywką w tym sezonie zespół Pawła Turkiewicza odniósł pierwsze zwycięstwo.

Po zaledwie jednym zwycięstwie w pięciu ostatnich grach GTK w meczu z Polpharmą musiało zgarnąć pełną pulę. Ewentualna porażka z zespołem ze Starogardu Gdańskiego spowodowałaby niebezpiecznie nawiązanie kontaktu z grupą drużyn walczących o utrzymanie. Z drugiej strony goście, choć osłabieni jeszcze mocniej niż dotychczas (w ostatnich dniach zespół opuścił środkowy Brett Prahl, który otrzymał atrakcyjną ofertę z Kosowa) nie mieli zamiaru się poddawać i swoje szanse na utrzymanie w Energa Basket Lidze zamierzali zwiększyć właśnie w Gliwicach. Miał im w tym pomóc doskonale znany w naszym mieście Jonathan Willliams, który przed dwoma laty występował w barwach ówczesnego beniaminka ekstraklasy.

„Farmaceuci” walczyli ostro, ze zmiennym szczęściem, gliwiczanom jednak udało się doprowadzić pod koniec do remisu. Podłamani goście w dodatkowym czasie nie potrafili się już przeciwstawić. Ostatecznie GTK wygrało 111:99 i w spokoju może się przygotowywać do kolejnego meczu z PGE Spójnią w Stargardzie.