5000 śmiałków na mecie Runmageddonu

Обновлено: 08.07.2019 / Раздел: / print / pdf
arena rumnmagedon Fot. materiały organizatora

81 lat ma najstarsza uczestniczka ekstremalnego biegu z przeszkodami, który odbył się w zeszły weekend w Arenie Gliwice. Runmageddon przyciągnął także około tysiąca najmłodszych uczestników, którzy pokonali trasy Kids i Junior.

Nagłośnienie, światła i rozstawione w hali Areny Gliwice przeszkody pozwoliły uczestnikom zakosztować atmosfery prawdziwych igrzysk sportowych, a trybuny umożliwiły kibicom dopingowanie i podziwianie zmagających się z trudnymi konstrukcjami Runmageddończyków.
Pierwszego dnia imprezy z dystansem Rekrut zmierzyło się ponad 3200 osób. Do pokonania mieli trasę o długości 6 kilometrów, najeżoną ponad 30 przeszkodami, które wymagały od nich dużej sprawności fizycznej i wytrzymałości. Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Wojciech Brzoskwinia. W biegu kobiet zwyciężyła Alicja Jasińska. Tego dnia swoją siłę i charakter sprawdzali również najmłodsi uczestnicy, w wieku od 4 do 15 lat. 

W niedzielę na starcie Runmageddonu stanęli uczestnicy formuły Intro, a wśród nich 81-letnia pani Aleksandra, najstarsza uczestniczka Runmageddonu. Warto zaznaczyć, że w tego typu imprezie brała udział już po raz trzeci. Również w niedzielę na trasie Runmageddon Family zmagały się drużyny rodzinne.

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie.

W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz

runmagedon
Fot. materiały organizatora
runmagedon
Fot. materiały organizatora
runmagedon
Fot. materiały organizatora

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking