Prezydent Gliwic na 4. miejscu w rankingu „Newsweeka”

Обновлено: 14.06.2019 / Раздел: / pdf
prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz fot. M.Witkowski/UM Gliwice

W najnowszym rankingu najlepszych 15 prezydentów polskich miast (N15), przygotowanym po raz 11. przez tygodnik „Newsweek”, prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz zajął czwarte miejsce.

Zygmunt Frankiewicz, najdłużej urzędujący prezydent w Polsce, został doceniony za obecną działalność na rzecz środowiska samorządowców.

„Piętnastka najlepszych” została wyłoniona na podstawie odpowiedzi na ankiety rozesłane przez „Newsweek” do wszystkich prezydentów miast. W skład kapituły, która ustaliła zasady głosowania, podliczyła głosy (i sama też głosowała), weszli prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich, oraz Dariusz Ćwiklak, szef działu Biznes „Newsweeka”.

Zwyciężył Paweł Adamowicz (zmarły tragicznie w styczniu prezydent Gdańska). W rankingu znaleźli się także kolejno: Wadim Tyszkiewicz (prezydent Nowej Soli) i Ryszard Brejza (prezydent Inowrocławia).

Gala wręczenia nagrody N15 odbyła się tradycyjnie podczas Kongresu Regionów – na Stadionie Wrocław. Więcej informacji o rankingu można znaleźć na stronie www.newsweek.pl.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking