Zagłosuj na Kokotta!

Добавлено: 07.04.2011 / Раздел:

Pod koniec ubiegłego roku sieć restauracji ogłosiła konkurs na projekt stroju firmowego dla swoich pracowników. W finale konkursu „Zaprojektuj strój na miarę McDonald's” znalazła się propozycja śląskiego artysty Tomasza Kokotta, przygotowana w dwóch wersjach: dla członka zespołu i managera. O tym, jakie ubrania już w 2012 roku będą nosić pracownicy zadecydują internauci.

Konkurs został przeprowadzony w kilku etapach. Spośród 500 prac jury w składzie Wiola Wołczyńska – projektantka mody, Danuta Krauze – przedstawicielka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, Agnieszka Pękała – przedstawicielka magazynu Olivia i przedstawiciele restauracji McDonald's wybrało 10 projektów, które następnie zostały uszyte przez Studio Mody Teresy Pągowskiej.

Sfotografowane realizacje projektów można oglądać na stronie internetowej konkursu. Zwycięzcę konkursu wybiorą internauci, którzy od 1 kwietnia do 15 maja mogą głosować na wybrany strój na stronie: http://www.mcdonalds.pl/zaprojektujstroj/index.php. Do głosowania namawia nie tylko Tomasz Kokott – jedyny finalista z Górnego Śląska, lecz również organizatorzy, którzy dla oddających głosy przygotowali nagrody w postaci odtwarzaczy mp3. Prawdopodobnie już podczas Euro 2012 organizatorzy wprowadzą wybrany przez internautów projekt stroju do sieci restauracji w Polsce.

Tomasz Kokott, dotychczas znany jako grafik, a także autor aranżacji plastycznych wystaw w Muzeum w Gliwicach, zadebiutował tym samym w roli projektanta odzieży. Zrobił to, jak sam twierdzi, z czystej ciekawości, bo lubi nowe wyzwania i nie znosi monotonii w pracy. W swoim projekcie ubrań dla sieci restauracji położył nacisk na ich dużą funkcjonalność oraz ciepłą kolorystykę, która kojarzy się z przyjemnością jedzenia i picia. Wygodne stroje, wykonane z naturalnych materiałów, w kolorze kawy z mlekiem, espresso i gorącej czekolady, to propozycja górnośląskiego finalisty. (kik)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking