Studencie, podejmij wyzwanie!

Добавлено: 05.04.2011 / Раздел:

Zbierz drużynę 4 osób i zmierz się z żakami z Polski i Europy w największym, najbardziej zakręconym konkursie dla przyszłych inżynierów!

Do 10 kwietnia trwają zapisy do etapu eliminacyjnego 5. Konkursu Inżynierskiego BEST Engineering Competition (BEC).
Konkurs jest adresowany do studentów politechnik: Śląskiej, Wrocławskiej, Warszawskiej, Łódzkiej i Gdańskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Rywalizacja odbywa się etapowo. Zaczyna się testem eliminacyjnym sprawdzającym kreatywność, podstawową wiedzę techniczną i umiejętność logicznego myślenia. Test odbywa się jednocześnie w każdym z 6 miast, można go napisać na swojej uczelni. 14 najlepszych drużyn z każdego miasta kwalifikuje się do finału lokalnego. Rozgrywany jest on w dwóch kategoriach: Team Design i Case Study.
Team Design polega na skonstruowaniu prostego urządzenia, które spełni określoną funkcję, np. przejedzie wyznaczoną trasę lub przeniesie przedmioty z punktu A do B. Do budowy można użyć tylko dostarczonych materiałów, takich jak sznurek, taśma klejąca, płyty CD czy drewniane listewki. Zadania są oceniane przez jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele uczelni, firm oraz organizatorów – informuje Karolina Ficek ze Stowarzyszenia Studentów BEST Gliwice. Istotą Case Study jest przygotowanie optymalnego planu umożliwiającego rozwiązanie podanego problemu związanego z tematyką ochrony środowiska, budownictwa, architektury, mechaniki, informatyki lub elektroniki.
Zwycięzcy finałów lokalnych spotkają się w finale ogólnokrajowym w Warszawie. Jego laureaci będą reprezentować Polskę podczas finału europejskiego organizowanego w Stambule, gdzie współzawodniczyć będą ze studentami z całej Europy. – Spróbuj swoich sił i udowodnij, że jesteś prawdziwym inżynierem! Wszystko, co powinieneś zrobić na starcie, to zgłosić swoją drużynę na stronie rejestracja.bec.best.org.pl – nawołują organizatorzy. (kik)

Informacje: Karolina Ficek, Stowarzyszenie Studentów BEST Gliwice, tel. 0600-263-985

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking