Akcja "21:37"

Добавлено: 01.04.2011 / Раздел:

2 kwietnia minie sześć lat od wydarzenia, które zmieniło Polskę i zapisało się na kartach jej historii współczesnej – śmierci Jana Pawła II.

– Gdy miliony Polaków zastygło w smutku i refleksji, wyzwoliła się w nas energia pozwalająca zapomnieć o codziennych różnicach i połączyć osoby o przeróżnych poglądach – w prawdziwą wspólnotę duchową. W kolejnych dniach przeżywaliśmy to, co zostało później nazwane „narodowymi rekolekcjami”, kiedy emocjonalne gesty solidarności wykonywali wspólnie wierzący z niewierzącymi, mieszkańcy miast i małych miejscowości, młodzi i osoby starsze. W roku beatyfikacji Jana Pawła II chcielibyśmy przyczynić się do szczególnego upamiętnienia tego wydarzenia – mówi Wojciech Karubin, koordynator ogólnopolskiej akcji „21:37”.
2 kwietnia z inicjatywy Instytutu Jana Pawła II oraz studia filmowego Paisa Films w blisko 30 polskich miastach o godzinie 21:37 na 3 symboliczne minuty zatrzymane zostaną zegary. W tym niecodziennym happeningu wezmą udział także Gliwice. W sobotni wieczór zatrzyma się zegar na kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenie Wiernych w Sośnicy (ul. Ks. Stabika 9). To wydarzenie zarejestruje ekipa filmowa. Materiał video trafi następnie w ręce organizatorów akcji, którzy wykorzystają obrazy ze wszystkich miast w jednym filmie. (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking