Kosmiczny konkurs!

Добавлено: 10.03.2011 / Раздел: / pdf

Przed miesiącem Mirosław Hermaszewski – pierwszy Polak w kosmosie – „wylądował” w Gliwicach. Spotkał się z uczestnikami Festiwalu Górskiego WONDÓŁ CHALLENGE 2011.

Tegoroczna edycja imprezy przebiegała pod hasłem „Festiwal wysokich lotów!”. W ten sposób organizatorzy chcieli przyciągnąć nie tylko miłośników narciarstwa, turystyki czy wspinaczki górskiej, ale również tych, których fascynują loty w kosmos. W Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej generał Hermaszewski opowiadał m.in. o przygotowaniach i emocjach towarzyszących eskapadzie sprzed prawie 33 lat. Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja RADAN wespół z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, a partnerami festiwalu m.in. samorządy Gliwic i Szczyrku.
Dla tych, których ominęło to niecodzienne spotkanie lub chcą wiedzieć jeszcze więcej o wyprawie pierwszego Polaka w kosmos, mamy niespodziankę. Podczas wizyty w Gliwicach Mirosław Hermaszewski pozostawił dedykację dla czytelników MSI. Natomiast autobiografię z jego podpisem można wygrać w naszym konkursie. Wystarczy podać dokładną datę i godzinę startu rakiety z majorem Mirosławem Hermaszewskim i pułkownikiem Piotrem Klimukiem na pokładzie.
Poprawne odpowiedzi opatrzone hasłem KOSMICZNY KONKURS (zawierające imię, nazwisko nadawcy oraz numer telefonu kontaktowego) należy dostarczyć do sekretariatu Wydziału Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gliwicach do 31 marca drogą elektroniczną (na adres e-mail: kp@um.gliwice.pl) lub osobiście (pokój 104, I piętro, ul. Zwycięstwa 21). Autorzy prawidłowych odpowiedzi wezmą udział w losowaniu nagród. Nazwisko zwycięzcy podamy w pierwszym kwietniowym wydaniu „Miejskiego Serwisu Informacyjnego – Gliwice”. (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking