Młodzi Eko-wojownicy

Добавлено: 16.02.2011 / Раздел:

Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach realizuje projekt edukacyjny pt. „Młodzi Eko-wojownicy segregują odpady na Śląsku”.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Stworzyliśmy pięć dzielnych i walecznych postaci Eko-wojowników: Mrówkulaturkę, Szkłokodyla, Butelmisia, Leoplastusia i Gryzłomka. Ich misją jest ochrona i poprawa środowiska naturalnego poprzez aktywną segregację śmieci. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę dzieci, młodzieży, ale także dorosłych na potrzebę ograniczania produkowanych odpadów, konieczność ich segregacji i odzysku surowców wtórnych – zachęcają organizatorzy.
W ramach projektu PKE ogłosił konkurs plastyczny i quiz ekologiczny. Ten pierwszy jest adresowany do dzieci w wieku 8 – 16 lat. Ich zadaniem jest przygotowanie plakatu-komiksu w formacie A2 pt. „Jak walczą ze śmieciami Eko-wojownicy” z pięcioma bohaterami w roli głównej. Technika wykonania prac jest dowolna. Natomiast w quizie ekologicznym mogą wziąć udział uczniowie w wieku 8 – 12 lat. Na stronie internetowej www.pkegliwice.pl zamieszczono 20 pytań, na które trzeba odpowiedzieć. Prace plastyczne oraz rozwiązania quizu należy przesyłać w terminie do 30 czerwca (na adres: Polski Klub Ekologiczny w Krakowie Koło Miejskie w Gliwicach, ul. Ziemowita 1, III p., skr. poczt. 489, 44-100 Gliwice, z dopiskiem „Jak walczą ze śmieciami Eko-wojownicy” lub „Quiz ekologiczny”). Czekają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na temat projektu i regulaminy konkursów można na stronie internetowej www.pkegliwice.pl (zakładka „Projekty”). (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking