Kamera na stadion

Добавлено: 25.11.2010 / Раздел:

W Gliwicach trwa budowa nowej miejskiej areny piłkarskiej przy ul. Okrzei.

Pierwszy etap prac powinien skończyć się w połowie 2011 r. (tak, aby jesienią na murawę mogli wrócić piłkarze Piasta Gliwice). W drugim etapie, finalizowanym do końca 2012 r., powstanie kompleks stadionowych parkingów. Postęp robót można obserwować na żywo! Ułatwia to kamera Śląskiej Sieci Metropolitalnej, zamontowana niedawno na placu budowy. Obraz jest odświeżany co minutę. Materiał obejrzymy za pośrednictwem strony www.stadion.gliwice.eu.
Witryna ta, uruchomiona przez stowarzyszenie GKS „Piast” przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Gliwicach, zawiera również galerię fotografii i cyklicznych relacji Piast Gliwice TV. Można na niej także znaleźć szczegóły dotyczące gliwickiej inwestycji, a nawet odbyć wirtualną wycieczkę po Paragon Arenie w niemieckim Paderborn. Przypomnijmy bowiem, że to właśnie na tym obiekcie jest wzorowany nowo powstający gliwicki stadion. Materiały z Paderborn umieszczono dzięki uprzejmości klubu sportowego SC Paderborn 07.
Co słychać na placu budowy w Gliwicach? Do końca tego tygodnia planowane jest zakończenie betonowania 52 bloków fundamentowych, które udźwigną konstrukcję stadionowych trybun i budynku klubowego. Fachowcy zajęli się również kanalizacją. Więcej informacji na temat postępu prac i zawartości strony www.stadion.gliwice.eu udziela Grzegorz Muzia, rzecznik prasowy Piasta Gliwice, tel. 609-712-841. (kik)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking