Budowę czas zacząć

Добавлено: 27.09.2010 / Раздел:

W najbliższy wtorek, 28 września, zostanie podpisana umowa pomiędzy miastem Gliwice a firmą POLIMEX-MOSTOSTAL S.A. – liderem konsorcjum, które wybuduje w mieście nowoczesny stadion piłkarski.

Obiekt powstanie przy ul. Okrzei i będzie wykorzystywany przez zawodników Piasta Gliwice. Zostanie dostosowany do wymogów PZPN i UEFA. Pod zadaszonymi trybunami zasiądzie co najmniej 10 tysięcy kibiców (będzie możliwe powiększenie widowni o kolejne 5 tysięcy miejsc). Murawa będzie podgrzewana, pojawi się trzykondygnacyjny budynek klubowy i boisko treningowe ze „sztuczną trawą”. Budowa ma kosztować około 54 miliony złotych, a pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu miejskiego. Prace będą przebiegały w dwóch etapach. Budowa stadionu powinna zakończyć się w 2011 roku. W drugim etapie, który zostanie sfinalizowany do końca 2012 roku, zaplanowano budowę parkingów przy stadionie – w sumie 165 miejsc postojowych. (al)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy dziennikarzy na spotkanie inaugurujące budowę obiektu, które rozpocznie się 28 września o godz. 11.00 na stadionie przy ul. Okrzei (wejście bramą od ul. Leśnej). Wezmą w nim udział przedstawiciele władz miasta, klubu i wykonawcy robót. Tego dnia nastąpi symboliczne rozpoczęcie robót, będzie można też uzyskać szczegółowe informacje o powstającym obiekcie.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking