Zbieramy elekrośmieci

Добавлено: 26.07.2010 / Раздел:

Chcesz pozbyć się z domu dawno nieużywanych lub niedziałających urządzeń elektrycznych i elektronicznych? Nie wiesz dokładnie, jak to zrobić? W Gliwicach trwa akcja zbierania elektrośmieci. Organizuje ją Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego.


– Od maja do października w poszczególnych dzielnicach miasta zbieramy elekoorodpady. W najbliższy wtorek odwiedzimy osiedle Gwardii Ludowej – informuje Dariusz Stanek z Wydziału Środowiska UM. Specjalnie oznakowane stanowiska, na których będzie można zostawić stary sprzęt pojawią się 27 lipca w godzinach od 14.00 do 19.00 na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Armii Ludowej i Andersa (osiedle Gwardii Ludowej) oraz przy ul. Gagarina.


Każda osoba, która odda np. stary telewizor, telefon, monitor, lodówkę, kuchenkę, pralkę, niedziałające radio, zużyte świetlówki energooszczędne lub inne niepotrzebne urządzenia, otrzyma w zamian upominek.
Należy pamiętać, że elektroodpadów nie wolno wyrzucać do śmietnika. Starych czy zepsutych urządzeń nie należy także przechowywać. Zawierają one toksyczne metale ciężkie oraz niebezpieczne związki chemiczne. Biorąc udział w miejskiej akcji, można nie tylko pozbyć się przedmiotów kompletnie już niepotrzebnych, lecz także zadbać o własne zdrowie i najbliższe otoczenie. (bom)


Informacje : Wydział Środowiska UM, tel. 32/238-54-82

26 lipca 2010

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking