Content type: Страница
// 24-01-2020

Eliminacje Mistrzostw Polski w futsalu po raz kolejny w Gliwicach

zawodniczki ŚAF

Już po raz trzeci w naszym mieście odbędą się eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski kobiet U14 w futsalu. 25 stycznia do Gliwic przyjadą zespoły z Głogówka, Częstochowy, Katowic oraz Chorzowa.

Content type: Страница
// 23-01-2020

Tydzień pod znakiem stopnia ALFA

syrena alarmowa

W związku z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auchwitz-Birkenau, od czwartku 23 stycznia do środy 29 stycznia w niemal całej Polsce obowiązuje pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP. Wyjątkiem jest Małopolska, na terenie której wprowadzono drugi stopień alarmowy BRAVO.

Content type: Страница
// 22-01-2020

Biegniemy po raz 33. Psiaki to uwielbiają

piesek na spacerze

Przed nami pierwszy w tym roku, ale w sumie już 33 „Bieg na 6 łap”. Waldusia, Kaję, Arbuzika i inne pieski z gliwickiego schroniska przy ul. Wschodniej będzie można zabrać na spacer w pierwsza sobotę lutego.

Content type: Страница
// 21-01-2020

Zmiany w kierownictwie miasta

Prezydent miasta ze swoimi zastępcami

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Gliwic Adam Neumann przedstawił nowo mianowanych zastępców: Mariusz Śpiewoka, Aleksandrę Wysocką i Ewę Weber. Wszyscy od lat są związani z samorządnością lokalną.

Content type: Страница
// 20-01-2020

Zdarzyło się w Gliwicach… Podsumowanie 2019 r.

Zawdonicy Piasta Gliwice świętują zwycięstwo

Miniony rok obfitował w liczne wydarzenia kulturalne, sportowe, edukacyjne, inwestycyjne i gospodarcze. Rozpoczynając 2020 r., przypominamy najważniejsze wydarzenia A.D. 2019.

Content type: Страница
// 17-01-2020

Pamiętają o ofiarach marszu śmierci

pomnik ku czci pomordowanych w marszu śmierci na cmentarzu centralnym

W 75 rocznicę marszu śmierci z Auschwitz-Birkenau do Gliwic uczestnicy Biegu Pamięci ze Światłem Pokoju upamiętnią ofiary ewakuacji hitlerowskiego obozu. 28 stycznia sztafeta zakończy się w Gliwicach.

Content type: Страница
// 15-01-2020

Kataloński geniusz i ekscentryk

młody Dali w Paryżu

Salvador Dali – malarz, surrealista, jeden z najbardziej znanych artystów XX wieku. Jego życie obrosło legendą. W kinie Amok będzie okazja, by dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Content type: Страница
// 13-01-2020

Tłumy gliwiczan zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

ludzie pod sceną

To był wspaniały finał WOŚP-u w Gliwicach. Atmosfera na Rynku była niesamowita.

Content type: Страница
// 10-01-2020

WOŚP 2020. W niedzielę gramy!

dziewczyny ze skarbonkami

12 stycznia 2020 roku Gliwice będą grały razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Letnia zadyma w środku zimy odbędzie się na terenie całego miasta, ale wielki finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej zaplanowano na Rynku. Podczas wielkiego finału na Rynku wystąpią zespoły Vox i Sorry Boys.

Content type: Страница
// 09-01-2020

Rok wielu inwestycji

banknoty

Choć 2020 rok w polskich samorządach szykuje się generalnie pod znakiem oszczędności, cięć i podwyżek, to przyjęty w grudniu ubiegłego roku finansowy scenariusz rozwoju Gliwic na 12 kolejnych miesięcy jest pozytywny. Sprzyja temu stabilna kondycja ekonomiczno-gospodarcza miasta, pozwalająca na bezpieczne i płynne zarządzanie, realizację ważnych zadań lokalnego samorządu i kontynuację wielu inwestycji istotnych dla mieszkańców. O czym warto wiedzieć?