Content type: Страница
// 03-07-2020

Tężnia gotowa!

tężnia

Można już korzystać z tężni solankowej w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej. Do relaksu w jej pobliżu zachęcają wygodne ławki oraz drewniane leżaki. Obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Content type: Страница
// 02-07-2020

Jak zagospodarować zbiornik na Wójtowiance? Miasto czeka na propozycje

slajd z prezentacji

Nie słabną dyskusje na temat budowy zbiornika retencyjnego na potoku Wójtowianka. Kolejne spotkanie stron zaangażowanych w inwestycję odbyło się 1 lipca. W sierpniu swoje uwagi do koncepcji zagospodarowania zbiornika będą mogli zgłaszać wszyscy gliwiczanie.

Content type: Страница
// 30-06-2020

Na wakacjach też można głosować

flaga Polski

Gliwiczanie, którzy podczas II tury wyborów prezydenckich (12 lipca) będą przebywać poza miastem także mogą zagłosować! Wystarczy odebrać z Urzędu Miejskiego zaświadczenie o prawie do głosowania. Jest na to czas do piątku 10 lipca do godz. 15.00 – niemniej im szybciej, tym lepiej.

Content type: Страница
// 29-06-2020

Zostań Bliskim Krewnym! Podziel się krwią!

zachęta do oddawania krwi

Rozpoczęły się wakacje, a zapasów krwi wciąż ubywa... Aby zachęcić gliwiczan do bezpiecznego i tak potrzebnego odddawania cennego osocza, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do terenowego oddziału przy ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15 (na terenie Narodowego Centrum Onkologii) na... gliwicki tydzień z pizzą!

Content type: Страница
// 25-06-2020

GCOP czeka na wasze opinie

logo GCOP-u

Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Organizacji Pozarządowych rozpoczął prace nad projektem Programu Współpracy Miasta Gliwice z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2021. Do zgłaszania propozycji zmian zostali zaproszeni członkowie Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, zespołów branżowych, ale także przedstawiciele działających w mieście organizacji.

Content type: Страница
// 24-06-2020

Kolorowa jazda przez Gliwice

kwiaty

W gliwickich pasach drogowych pojawiły się kolejne barwne rośliny – pracownicy Zarządu Dróg Miejskich nasadzili begonie, pacioreczniki ogrodowe, trawy i byliny.

Content type: Страница
// 23-06-2020

Sztuka wychodzi w miasto

plakat, informacje w treści aktualności

Galeria na6 zaprasza na wystawę fotografii Dariusza Trześniowskiego. 27 czerwca zdjęcia będzie można zobaczyć we wnętrzu przy ul. Matejki 6, a także na całej ulicy – w plenerze.

Content type: Страница
// 22-06-2020

Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego "Śląskie 2030"

grafika poglądowa

W związku z  przyjęciem przez Zarząd Województwa Śląskiego projektu Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego  "Śląskie 2030” zapraszamy do zapoznania się z  tym strategicznym  dla naszego regionu dokumentem i zachęcamy do zgłaszania ewentualnych opinii i uwag na jego temat.

Content type: Страница
// 19-06-2020

75-letni Mistrz!

piłkarze Piasta Gliwice, lata 70-te

Mija 75 lat od powstania Piasta Gliwice. 18 czerwca 1945 roku grupa mieszkańców miasta, głównie pochodzących ze Lwowa, założyła Klub Sportowy Piast Gliwice.

Content type: Страница
// 18-06-2020

Aleja Sikornik po nowemu

remont alei Sikornik

Komfortowo, wygodnie i bezpiecznie. Tak już niebawem będzie na alei Sikornik. Prace przy wymianie kanalizacji deszczowej i remont nawierzchni alejki zakończą się za dwa miesiące.