Content type: Страница
// 10-12-2019

Ponad 11,5 mln zł na południową obwodnicę Gliwic

południowa obwodnica Gliwic

Ponad 7,8 mln zł w transzy na 2019 rok i niemal 3,8 mln zł w transzy na 2020 rok  pozyskał dla gliwickiego samorządu Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach w ramach dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie inwestycji związanej z budową odcinka obwodnicy południowej od ul. Pszczyńskiej do ul. Bojkowskiej. Umowę w tej sprawie podpisali 10 grudnia w Urzędzie Miejskim w Gliwicach p.o. prezydenta Gliwic Janusz Moszyński i wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Content type: Страница
// 09-12-2019

Z myślą o nowym domu

Bieg na 6 łap

125 osób wzięło udział w ostatnim w tym roku „Biegu na 6 łap”. Pogoda dopisała i wszyscy spacerowicze doskonale się bawili. Było to już 32 bieg z pasami z gliwickiego schroniska. Dzięki tej akcji nowy dom znalazło już kilkadziesiąt psów.

Content type: Страница
// 06-12-2019

Najlepsi pięściarze w Arenie Gliwice

boks

Już wkrótce polscy pięściarze rozpoczną bardzo trudne kwalifikacje olimpijskie. Najpierw jednak w ramach „Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego” zmierzą się 20 grudnia w Gliwicach z Rosjanami!

Content type: Страница
// 05-12-2019

Wybory już za miesiąc. O czym pamiętać?

wybory

Równo miesiąc dzieli nas od przedterminowych wyborów prezydenta Gliwic, przypadających 5 stycznia. Zostaną przeprowadzone w związku z uzyskaniem mandatu senatora przez Zygmunta Frankiewicza, wieloletniego włodarza miasta. W związku ze zbliżającym się głosowaniem Wydział Spraw Obywatelskich UM w Gliwicach przypomina o trzech terminach, istotnych dla osób starszych i niepełnosprawnych, a także zainteresowanych kandydowaniem na członka obwodowej komisji wyborczej (OKW).

Content type: Страница
// 04-12-2019

Mostem przejedziemy od piątku!

most nad Kłodnicą

6 grudnia zostanie wznowiony ruch na moście nad Kłodnicą przy ul. Wrocławskiej.

Content type: Страница
// 03-12-2019

Ach, ten Moniuszko!

mężczyzna na rycinie

Bohaterem grudniowego Podwieczorku muzycznego w Willi Caro będzie kompozytor Stanisław Moniuszko. 8 grudnia posłuchamy jego arii i pieśni.

Content type: Страница
// 02-12-2019

Czas przełomów – Górny Śląsk w XX wieku

wykłąd w radiostacji, kobieta prelegentka i osoby na publiczności

Warsztaty dla nauczycieli, organizowane przez Muzeum w Gliwicach i katowicki IPN, rozpoczęły się 28 listopada. Przed uczestnikami jeszcze trzy bloki tematyczne.

Content type: Страница
// 29-11-2019

Czas na wspólne świętowanie

drzewko z bombką

6 grudnia to czas prezentów, niespodzianek, dobrej zabawy i spełniania marzeń. Nie inaczej będzie w tym roku. W SP nr 9 odbędzie się festyn w szczytnym celu, na którym nie zabraknie uśmiechu, koncertów i odwiedzin Mikołaja. Zaproszeni są wszyscy.

Content type: Страница
// 28-11-2019

W świąteczno-noworocznym klimacie

czarnowłosa kobieta

W tym roku w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzi nas Kayah, która 19 grudnia wystąpi w Arenie Gliwice. A już w styczniu nie lada gratka dla najmłodszych – 5 stycznia zaplanowano widowisko z największymi przebojami Disneya.

Content type: Страница
// 27-11-2019

Amazon otworzy w Gliwicach centrum logistyczne

Amazon

Firma zapowiedziała właśnie oficjalnie otwarcie kolejnego centra logistycznego w Polsce. W Gliwicach będzie działał największy tego typu obiekt Amazona pod względem zastosowania rozwiązań robotyzacji. W centrum logistycznym przy ul. Bojkowskiej ma pracować ponad 3,9 tys. robotów. W czteropiętrowym budynku o powierzchni 210 tys. m2 zatrudnienie znajdzie ponad tysiąc osób. Start działalności centrum planowany jest na 2020 rok.