Aktualności | Politechnika ma nowego partnera z Chin

Politechnika ma nowego partnera z Chin

Politechnika ma nowego partnera z Chin

Опубликовано: 30.11.2017 / Раздел: Nauka 

Politechnika Śląska podpisała dziś umowę o współpracy z Shaanxi University of Technology -  kolejnym naukowym partnerem z Chin.

Umowę o współpracy międzyuczelnianej sygnowali prof. Marek Pawełczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Śląskiej, oraz prof. Liu Bao Min, prezydent Shaanxi University of Technology.

Współpraca między uczelniami będzie polegać na prowadzeniu wspólnych badań naukowych, wymianie akademickiej pracowników i studentów oraz dydaktyce, w tym tworzeniu wspólnych programów studiów i organizacji szkół letnich.

Shaanxi University of Technology został założony w 1958 roku. Jest zlokalizowany w mieście Hanzhong na południu prowincji Shaanxi. Kształci ok. 21 000 studentów i zatrudnia ok. 1600 nauczycieli akademickich. Do głównych obszarów jego działalności naukowej należą mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa oraz elektrotechnika.

Prowadzimy bardzo aktywną współpracę międzynarodową z uczelniami z różnych stron świata. Bardzo się cieszę, że mogłem dziś osobiście odwiedzić Politechnikę Śląską, ponieważ dzięki tej wizycie nabrałem przekonania, że będziemy mogli bardzo owocnie współpracować w obszarze nauki i dydaktyki. Dziękuję bardzo za zaproszenie na Politechnikę Śląską i zapraszam do odwiedzenia naszej uczelni – mówił prof. Liu Bao Min.