Dzień otwarty w Familii

Добавлено: 22.11.2021 / Раздел:
splecione dłonie Fot. Pixabay

27 listopada odbędzie się dzień otwarty Centrum Zdrowia Pacjentów i Leczenia Uzależnień „Familia. Będzie to dobra okazja, by skorzystać z darmowych konsultacji prowadzonych przez specjalistów terapii uzależnień oraz psychologów. Spotkania będą bezpłatne i nie wymagają rejestracji.

Dzień otwarty odbędzie się w sobotę, 27 listopada, w  godzinach od 11.00 do 15.00, w Centrum Zdrowia Pacjentów i Leczenia Uzależnień „Familia”, przy ul. Dębowej 5.

Każdego dnia widzimy i słyszymy – odbierając telefony od pacjentów i zrozpaczonych rodzin  szukających natychmiastowej pomocy – jak wielkie jest zapotrzebowanie na rozmowy z terapeutą czy psychologiem. Niestety, często termin refundowanej wizyty jest zbyt odległy, a osoba uzależniona lub jego rodzina potrzebują pomocy natychmiast. Często decyzja o chęci wyjścia z uzależnienia jest impulsem, który skłania do wykonania telefonu do naszej placówki. Zapraszamy na Dzień Otwarty wszystkie osoby borykające się z problemem uzależnienia od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, leków czy hazardu – mówi Anna Chałubińska-Błażewicz z CZPiLU Familia w Gliwicach.
Sobotnie spotkania przeznaczone są również dla członków rodzin osób uzależnionych – terapeuci doradzą jak i kiedy przeprowadzić rozmowę z osobą uzależnioną, aby zechciała podjąć leczenie. Spotkania przeznaczone są również dla osób, które borykają się ze skutkami izolacji wynikającej z pandemii Covid – odczuwają samotność, mają stany depresyjne i lękowe.
Poza konsultacjami będzie można również uzyskać skierowanie na odpowiednie terapie lub do miejsc, w których otrzymają dalszą pomoc.

Co oferuje CZPiLU „Familia”?

1. Leczenie zespołów abstynencyjnych – Detoks (tel.: 789-433-322)
2.Leczenia Stacjonarne w programie 3-miesięcznym terapii uzależnienia ze współistniejącymi zaburzeniami psychicznymi (tel.: 789-433-322)
3.Oddział dzienny dla osób uzależnionych od narkotyków, leków, dopalaczy – oddział dzienny to intensywna forma terapii grupowej, która jest dedykowana przede wszystkim osobom, które nie ukończyły indywidualnej terapii ambulatoryjnej lub takich, które z różnych powodów nie mogą podjąć się terapii w ośrodku stacjonarnym (tel.:  690-288-116 lub
32/270-37-58)
4 .Poradnia Zdrowia Psychicznego
5.Poradnia Leczenia Uzależnień alkohol/narkotyki

 Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: familia-gliwice.pl/. (mf)

 

plakat
plakat2
plakat
plakat2

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking