Bezpłatna mammografia – pamiętaj o badaniu!

Обновлено: 10.09.2020 / Раздел: / pdf
dwie panie Fot. Pixabay

Już wkrótce nadarzy się kolejna okazja, by wykonać bezpłatne badania mammograficzne – 16 i 17 września Narodowy Instytut Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie, Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach zaprasza na badania panie w wieku 50-69 lat.  

Mammografia zostanie przeprowadzona w mobilnej pracowni przy Wielospecjalistycznym Centrum Medycznym AKAIMED  przy ul. Tarnogórskiej 213 w Żernikach na mammografie Mammomat Inspiration pozwalającym uzyskać najwyższą jakość obrazu przy zastosowaniu bardzo niskiej dawki promieniowania. Zdjęcia będą opisywane przez minimum dwóch lekarzy Narodowego Instytutu Onkologii. W przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi panie zostaną objęte dalszą opieką i poddane dalszym badaniom.  Panie, które chcą skorzystać z darmowych badań powinny wcześniej zapisać się telefonicznie na konkretny dzień i godzinę  pod nr tel.: 784-067-503 (od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 15.00).
Cyfrowe badania zostaną przeprowadzone z zastosowaniem standardów bezpieczeństwa sanitarno-epidemicznego (pomiar temperatury przed wejściem do pracowni, dezynfekcja i dekontaminacja mammobusu i aparatu mammograficznego oraz stosowanie środków ochrony indywidualnej). Dodatkowo, mammobus doposażono w urządzenie medyczne do dezynfekcji pomieszczeń, usuwające z powietrza 99,99% cząsteczek wielkości koronawirusa.  (mf)

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking