Uwaga! Zmiany w okolicach pl. Piastów

Добавлено: 09.09.2016 / Раздел:

W pobliżu placu Piastów zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Robotnicy wymienią m.in. oznakowania. Prace zaczną się dziś (9 września) i obejmą ulice: Częstochowską, Bohaterów Getta, Jagiellońską i Piwną.

Co dokładnie się zmieni? – Organizacja ruchu, będzie nowe oprogramowania sygnalizacji świetlnych, wymienimy oznakowania pionowe i poziome – wymienia Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. – To wszystko dla poprawy bezpieczeństwa i sprawniejszego przejazdu samochodów – dodaje.

Na ul. Piwnej (na wysokości pl. Piastów) kierowcy jadący w kierunku Drogowej Trasy Średnicowej do Katowic będą mogli ustawiać się na dwóch pasach ruchu: środkowym i lewym skrajnym, a nie jak dotąd tylko na środkowym. – Na ul. Jagiellońskiej z kolei, na odcinku od ul. Częstochowskiej do ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, gdzie manewr skrętu w lewo, do ul. Dworcowej odbywał się dwoma pasami ruchu, od najbliższej soboty (10.09.2016) poprowadzony zostanie tylko jednym pasem – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska. – Za zmianami w organizacji ruchu pójdą także modyfikacje w programach sygnalizacji świetlnej.

ZDM apeluje kierowców o ostrożność. Prace będą prowadzone dziś, a zakończą się jutro (10 września).

Dodatkowo, ze względu na prace realizowane przez PKP, na ul.J.Śliwki, od najbliższego poniedziałku (12 września) jezdnia zostanie zawężona w obu kierunkach.  Jadący od ul.Toszeckiej w kierunku Instytutu Onkologii nie będą mogli skręcić w ul.Dubois. Utrudnienia w ruchu potrwają ok. 2 tygodni.

(pm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking