Rekrutacja do szkół podstawowych

Rekrutacja do szkół podstawowych

Uaktualniono: 24.07.2019 / drukuj / pdf

Rekrutacja do szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Rodzice!

28 marca 2019, Rada Miasta Gliwice przyjęła uchwałę w sprawie określenia obwodów szkół podstawowych. Pod linkiem: https://bip.gliwice.eu/pub/html/um/files/ED/obwody_SP.pdf, mogą Państwo sprawdzić, w obwodzie jakiej szkoły podstawowej zamieszkuje Wasze dziecko. Tę samą informację otrzymacie Państwo również w każdej szkole.

Chcąc zapisać dziecko do klasy I szkoły podstawowej, należy udać się do swojej szkoły obwodowej.

Jeśli jednak wybrali Państwo dla swego dziecka klasę I w szkole innej niż obwodowa, mogli Państwo brać udział w postępowaniu rekrutacyjnym, na wolne miejsca, które pozostały w danej szkole. W tym celu należało w terminie od dnia 13 maja do dnia 24 maja w wybranej szkole podstawowej, złożyć wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej.

Jak co roku zachęcamy do korzystania z oferowanego przez większość szkół zaproszenia na Dzień Otwarty. Odwiedzajcie Państwo ze swoimi dziećmi szkoły, by mogły je poznać, a do których do której od września 2019 roku  będą uczęszczać. Koniecznie weźcie udział w zebraniu rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych, które organizowane jest zwykle w czerwcu. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej swojej szkoły, albo bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

W związku z utworzeniem od 1 września 2017 r. czterech nowych szkół podstawowych:

 • Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6
  przy ul. Jasnogórskiej 15-17
 • Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 19
  przy ul. Syriusza 30
 • Szkoły Podstawowej nr 15
  przy ul. Lipowej 29
 • Szkoły Podstawowej nr 4 w ZSO4
  przy ul. Orląt Śląskich 25

uczniowie obecnych klas trzecich i szóstych, mają możliwość - podobnie jak w latach poprzednich - kontynuowania nauki od 1 września 2019, w klasach IV i VII - w tych nowo utworzonych szkołach podstawowych.
Wnioski o przyjęcie do wyżej wymienionych szkół, są przyjmowane do dnia 19.04.2019 do godziny 15:00.

W przypadku klas siódmych dwujęzycznych oraz klas sportowych wnioski będą  przyjmowane od 1.04.2019 do dnia 20.04.2019 do godziny 15:00 w wybranej przez Państwo szkole.
Szczegółowe informacje dotyczące terminów w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym:
https://bip.gliwice.eu/pub/zpm/ZPM_2019_235.pdf