Gliwice pomagają w czasie epidemii

Gliwice pomagają w czasie epidemii

Dodano: 09.11.2020
baner

Szukasz informacji o ofertach pomocy dla poszkodowanych epidemią koronawirusa?

Z transportu do punktu szczepień mogą skorzystać mieszkańcy Gliwic, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R lub N albo, odpowiednio, I grupę z wymienionymi schorzeniami, a także osoby powyżej 70. roku życia – mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu.  Punkt zgłoszeń obsługiwany jest przez pracowników CRG od poniedziałku do piątku (w godz. 8.00–16.00) pod numerem 32/301 97 35.

Urząd cały czas działa,  zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami definiującymi  zasady bezpieczeństwa.

 

  • Gliwicki pakiet pomocy dla przedsiębiorców

Kolejne zwolnienia z opłat dla przedsiębiorców. W związku z przedłużają się pandemią i obostrzeniami Miasto podjęło kolejne kroki, by wesprzeć mocno nadwyrężoną kondycję lokalnych przedsiębiorców. Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta gliwiccy radni przyjęli proponowaną przez prezydenta Gliwic uchwałę zwalniającą przedsiębiorców z drugiej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

  • Tarcza Antykryzysowa - wsparcie z Powiatowego Urzędu Pracy w Gliwicach

W związku ze zmianą przepisów rozporządzenia Rady Ministrów, wchodzącą w życie 26 kwietnia, Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach aktualizuje nabór wniosków na dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców prowadzących działalność.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: gliwice.praca.gov.pl

  • RIG: Bezpłatne konsultacje dla przedsiębiorców

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

  • #GliwiceNaWynos

W bazie #GliwiceNaWynos znajdziecie namiary na miejsca, które oferują jedzenie na wynos i/albo z dowozem. Szczegoly na stronie gliwice.eu/aktualnosci/miasto-zycie-i-styl-gospodarka/gliwicenawynos-wznawiamy-akcje.

  • Wspieraj Seniora

Ze względu na bezpieczeństwo osób starszych, by ograniczyć konieczność ich wychodzenia podczas pandemii, Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach przystąpił do ogólnopolskiego programu “Wspieraj seniora”. Dzięki temu gliwiczanie w wieku 70+, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu, a nie mają możliwości skorzystać ze wsparcie rodziny, mogą liczyć na pomoc innych osób, które chętnie zrobią zakupy, wykupią recepty, wyniosą śmieci czy wyprowadzą psa. Koszt zakupów ponosi osoba zlecająca zakupy. Więcej informacji TUTAJ.

  • Pomoc dla mieszkańców

Od początku pandemii miasto podejmuje szereg działań mających pomóc gliwiczanom, ułatwić im dostęp do opieki i wsparcia, ograniczyć możliwości rozprzestrzeniania się wirusa, a także zminimalizować uciążliwości związane z sytuacją i nakładanymi przez rząd kolejnymi restrykcjami. Gliwiczanie, zwłaszcza będący w grupie szczególnego ryzyka – seniorzy oraz osoby pozostające na kwarantannie, mogą liczyć na wsparcie w wielu aspektach codziennego życia. Więcej informacji TUTAJ.

  • Odbiór odpadów w czasie pandemii

Aby zapewnić odpowiedni stan sanitarny w mieście i niezbędną ciągłość odbioru odpadów priorytetowych – zmieszanych oraz BIO, w  Gliwicach w związku z pandemią wprowadzono czasowe ograniczenia w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. Czego się spodziewać? Przeczytaj koniecznie TUTAJ. Wszelkie zmiany i informacje o utrudnieniach publikowane są na bieżąco na stronie segreguj.gliwice.eu w zakładce AKTUALNOŚCI.

  •  

  • Potrzebne osocze!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaprasza do oddania osocza wszystkie osoby, które chorowały na COVID-19 i zostały uznane za zdrowe. Osocze tzw. ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie rckik-katowice.pl.

 

 

plakat