Aktualności | Jakubowe gole dla Piasta

Jakubowe gole dla Piasta

Publié: 24.11.2020 / Section: Miasto

Piast Gliwice odniósł premierowe zwycięstwo przy Okrzei w tym sezonie. Niebiesko-Czerwoni po bramkach dwóch Jakubów (Świerczoka i Czerwińskiego) pokonali u siebie Lechię Gdańsk 2:0. Gliwiczanie dzięki drugiej wygranej z rzędu opuścili ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Gospodarze już w pierwszej swojej akcji przedostali się w pole karne gdańszczan i została ona przerwana faulem. Przed szansą na drugą bramkę w drugim kolejnym meczu stanął Jakub Świerczok, który pewnie wykorzystał rzut karny. Lechiści mocno pracowali, by odrobić straty z początku meczu. Mimo iż dłużej utrzymywali się przy piłce, to Piast był bardzo konkretny i do bólu skuteczny. Dzięki akcji z lewej strony boiska i dośrodkowaniu Gerarda Badíi otwartą drogę do strzelenia gola miał Jakub Czerwiński, dla którego było to premierowe trafienie w tym sezonie.

Lechiści przejęli inicjatywę od pierwszych minut drugiej połowy, ale nie potrafili przełożyć tego na stworzenie sobie stuprocentowej okazji do strzelenia gola. Obrońcy Piasta notowali za to sporo wygranych pojedynków powietrznych, a także skutecznych bloków strzałów. Niebiesko-Czerwoni utrzymali czyste konto do samego końca i mogli dodatkowo cieszyć się z pierwszej domowej wygranej i drugiego zwycięstwa z rzędu.