Dzieci i młodzież uczą się zdalnie

Mis à jour: 26.03.2020 / Section: / pdf
elegancki chłopiec przed laptopem fot. Pixabay

W czasie epidemii koronawirusa zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały zawieszone. Lekcje odbywają się poprzez platformy e-learningowe.

Dzieci i młodzież są bezpieczne w domach, a wiedzę i umiejętności zdobywają, ucząc się zdalnie. Nauczanie na odległość zostało wprowadzone rozporządzeniem ministra edukacji narodowej z 20 marca 2020 roku i potrwa do 10 kwietnia. Lekcje zdalne przygotowali i prowadzą dyrektorzy oraz nauczyciele poszczególnych gliwickich szkół.

W naszym mieście jest 55 jednostek oświaty. Wszystkie placówki

  • zawiesiły działalność (przedszkola, szkoły, Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach)
  • albo zmieniły zasady funkcjonowania (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna udziela porad telefonicznych i przez Internet).

Zamknięte boiska i place zabaw

By przeciwdziałać rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem, 18 marca zamknięto wszystkie szkolne boiska i place zabaw. Straż miejska dba o to, by na przyszkolnych terenach nie gromadziły się grupy stwarzające zagrożenie dla zdrowia własnego i innych osób.

Przedłużony nabór do przedszkoli

Z uwagi na szczególną sytuację, nabór do przedszkoli został przedłużony. Obecnie nie trzeba osobiście przekazywać wniosków do placówek. Więcej informacji można znaleźć w zakładce „Rekrutacja do przedszkoli”.

Zmiany w GZAZ-ie

Gliwicki Zakład Aktywności Zawodowej działa, ale w mniejszym zakresie. Usługi sprzątania realizowane są bez zmian, ale ograniczono liczbę zleceń poligraficznych. Skrócono także godziny otwarcia zakładu (8.00–15.00).

Wszystkim uczniom, ich rodzicom i pracownikom oświaty życzymy dużo zdrowia!

Informacja dla uczniów, rodziców i nauczycieli przygotowana przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking