Majster wie, co robi!

Mis à jour: 23.08.2019 / Section: / pdf
warsztaty dla dzieci fot. Z. Daniec / UM Gliwice

BLCRK przy ul. Dubois zamieni się w wielką strefę majsterkowania. Chcesz zrobić coś z niczego (albo z czegoś – coś innego)? 24–25 sierpnia zajrzyj na festiwal mejKING!

MejKING to najbardziej techniczny festiwal artystyczny w naszym mieście. Podczas dwóch sierpniowych dni nie zabraknie atrakcji dla konstruktorów, artystów, złotych rączek, a nawet pszczelarzy – w każdym wieku!

24 sierpnia przy ul. Dubois 22 pojawi się między innymi Drukarnia w Rozsypce, w której dzieci poznają tajniki drukarstwa, a także Pszczelarium z pokazem ula. Będzie można także spróbować swoich sił w tworzeniu biżuterii z... elektroniki albo nauczyć się tradycyjnego wyplatania z wełny. W programie są też zajęcia ceramiczne, nauka tworzenia witraży i warsztaty stolarskie. Impreza rozpocznie się już o godz. 10.00, a na godz. 20.30 zaplanowano ciekawy neohippisowski koncert „Love in 1969”.

25 sierpnia w programie festiwalu mejKING jest tworzenie instalacji na terenie miasta. Szczegóły  i zapisy są dostępne mejlowo: halo@warsztatmiejski.pl.

Organizatorami festiwalu są Warsztat Miejski w Gliwicach i Centrum Inicjatyw Społecznych. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking