Aktualności | Uwaga, kierowcy – od 4 lipca zmiany w obrębie placu Piastów!

Uwaga, kierowcy – od 4 lipca zmiany w obrębie placu Piastów!

Panorama placu Piastów przed zmianami. Fot. R. Neumann / arch. UM w Gliwicach

Uwaga, kierowcy – od 4 lipca zmiany w obrębie placu Piastów!

Published: 04.07.2022 / Section: Miasto 

W związku z przebudową układu drogowego po południowej stronie dworca kolejowego w ramach budowy Centrum Przesiadkowego w Gliwicach, od 4 lipca w obrębie i sąsiedztwie placu Piastów obowiązuje zmieniona organizacja ruchu!

Na odcinku ul. Jagiellońskiej między placem Piastów a ul. Hlubka wprowadzono jeden kierunek ruchu – w kierunku skrzyżowania ulic Częstochowskiej, Hlubka i Jagiellońskiej. Kierowcy jadący od strony ulic Zabrskiej i Jagiellońskiej, zmierzając w stronę placu Piastów, muszą skręcić w ulice Hlubka i odcinek Piwnej (między ul. Hlubka a placem Piastów), które wciąż są jednokierunkowe. Na wysokości ul. Okopowej mają do wyboru rozjazd – w stronę placu przed dworcem PKP bądź ul. Dworcowej. W tę ulicę trzeba bowiem skręcić z Bohaterów Getta Warszawskiego, chcąc dojechać do ul. Jagiellońskiej. Objazd jest następujący: skręt w Dworcową, następnie w lewo nad DTŚ (wzdłuż  przystanków autobusowych) i w prawo – w zwężony odcinek ul. Jagiellońskiej.

Kierowców wyjeżdżających z ulic Okopowej i Na Piasku obowiązuje nakaz jazdy w prawo. Ul. Częstochowska natomiast – przed skrzyżowaniem z ul. Jagiellońską – jest zwężona do jednego pasa.