Majówka #blisko kultury

Added: 20.04.2022 / Section:
banner

1 maja o godzinie 13.00 aleja Przyjaźni zmieni się w Strefę Przyjazną Kulturze, czyli animacje i warsztaty dla całych rodzin. Zapraszają Centrum Kultury Victoria w Gliwicach i Arena Gliwice.

Będziemy wspólnie sadzić kwiaty, zdobić bawełniane torby, tworzyć spersonalizowane koszulki, piękne łapacze snów i decoupage. Na najmłodszych czekać będzie magiczny świat wielkich baniek mydlanych oraz warsztaty slime – czyli zabawa z ciągnącymi, puszystymi, świecącymi masami, podczas której dzieci otrzymują porządną dawkę bodźców, świetnie oddziałujących na zmysł dotyku i integrację sensoryczną. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach będzie odpytywać uczestników zabawy z wiedzy o literaturze. Będzie też koło fortuny z nagrodami i bookcrossingowa półka pełna książek. Na wielbicieli nowych technologii czekać będzie ekogra mobilna w aplikacji ActionTrack. Licznym atrakcjom towarzyszyć będzie muzyka.

Dla gości Strefy przyjaznej Kulturze zagrają Baloman – DJ, który gra i tworzy muzykę reggae, chociaż nie są mu obce też inne gatunki oraz Prywaciarze – gliwicki duet konferansjersko-djski stawiający na wyselekcjonowaną muzykę, unikając sztampy i konwenansów. (Centrum Kultury Victoria)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking