Aktualności | GTK zwycięskie! Ekstraklasa nadal w Gliwicach

GTK zwycięskie! Ekstraklasa nadal w Gliwicach

Published: 14.04.2022 / Section: Miasto

Gliwiccy koszykarze zakończyli sezon w bardzo dobrym stylu. Pokonali Kinga Szczecin i utrzymali się w lidze. Bohaterem spotkania był Jabarie Hinds, który trafił decydujący rzut.

GTK Gliwice meczem z Kingiem Szczecin zakończyło zmagania w sezonie 2021/2022 rozgrywek Energa Basket Ligi. Stawka była ogromna, bo zespół prowadzony przez Maroša Kováčika musiał wygrać, aby być pewnym utrzymania w ekstraklasie. Gospodarze bój o życie rozpoczęli od mocnego uderzenia, zwyciężając w pierwszej kwarcie (19:14). Po wznowieniu gry przyjezdni odrobili znaczną część strat, ale gliwiczanie „odskoczyli” za sprawą Williamsa, Krajiny, Hindsa i Puta (44:37).

Po przerwie koncert GTK trwał nadal i przewaga gospodarzy stała się dwucyfrowa. King nie dawał jednak za wygraną i stopniowo zaczął odrabiać straty. Gliwiczanie przerwali pogoń rywala dzięki skutecznej akcji Krajiny. Kiedy jednak Langevine kolejny raz dał akcję 2+1, a Dorsey-Walker wykorzystał dwa rzuty wolne, po 30 min gry było 61:55.

W czwartej odsłonie goście zbliżyli się do GTK na 2 „oczka”. Od tego momentu oba zespoły przez kilka akcji nie potrafiły zmienić wyniku – aż do ostatniej minuty spotkania. Threatt ograł Hindsa i wyrównał wynik, ale dodatkowo był faulowany i stanął na linii rzutów wolnych. Dodatkowy rzut spudłował i GTK otrzymało szansę na rozstrzygnięcie meczu. W długiej akcji i jej ostatnich sekundach na rzut z ośmiu metrów zdecydował się Hinds i po chwili piłka znalazła się w koszu! Szansę na doprowadzenie do dogrywki miał jeszcze Threatt, ale spudłował i stało się jasne, że ekstraklasa nadal będzie w Gliwicach.