Ważne dla pasażerów komunikacji autobusowej

Added: 31.01.2022 / Section:
autobus Fot. materiały ZTM

1 lutego zmieni się rozkład jazdy linii autobusowej nr 187 i 850, zostanie też utworzona nowa linia nr 287 – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Zmiany związane są z poprawą identyfikacji trasy przejazdu i zostaną wprowadzone na prośbę pasażerów.
Od wtorku 1 lutego kursy relacji Sikornik Osiedle – Gliwice Tarnogórska – Osiedle Obrońców Pokoju –  Gliwice Toszecka – Sikornik Osiedle nadal będą oznaczone jako linia nr 187.
Z kolei kursy relacji Sikornik Osiedle – Gliwice Toszecka – Gliwice Osiedle Obrońców Pokoju –  Gliwice Tarnogórska – Sikornik Osiedle oznaczone będą jako linia 287.

W związku z budową infrastruktury przystankowej w rejonie przystanku "Gliwice Teatr 1" mającej dostosować liczbę autobusów realizujących jednocześnie postój na przystanku, 1 lutego wprowadzone zostaną korekty autobusów linii 850 kursujących w dni robocze:

  • skrócone zostaną kursy rozpoczynające się na przystanku "Bytom Dworzec" o godz. 12.20 i 13.05 do przystanku "Gliwice Plac Piastów";
  • wydłużone zostaną kursy rozpoczynające się na przystanku "Bytom Dworzec" o godz. 17.35 i 18.20 do przystanku "Gliwice Teatr";
  • w kursach rozpoczynających się dotychczas na przystanku "Gliwice Teatr" o godz. 13.25 i 14.10 początkiem trasy będzie przystanek "Gliwice Plac Piastów";
  • w kursach rozpoczynających się dotychczas na przystanku "Gliwice Plac Piastów" o godz. 18.45 i 19.35 początkiem trasy będzie przystanek "Teatr Gliwice".

Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy linii można znaleźć na stronie internetowej www.metropoliaztm.pl. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking