Wieczór Teatromana – nowy cykl w Teatrze Miejskim w Gliwicach

Added: 07.01.2022 / Section:
banner

TMG inauguruje nowy cykl spektakli dla tych widzów, którzy głodni są teatralnych spotkań i rozmów z twórcami.  Rozpoczyna się od ekipy fantastycznego spektaklu „Całe życie”– w teatralnej kawiarni spotkacie autorkę i reżyserkę, Joannę Oparek oraz aktorów –  Aleksandrę Maj, Antoninę Federowicz, Tomasza Borkowskiego i Macieja Piasnego.

Pierwszy Wieczór Teatromana odbędzie się 18 stycznia 2022 r. o godz. 19.00.

„Całe życie” to krwisty, współczesny dramat, z dużą dozą komizmu i mocno zarysowanymi postaciami. Pod koniec lata, w luksusowej willi w Toskanii, para o skomplikowanych relacjach spotyka się z przypadkowymi turystami, którzy podróżują w formule coachsurfingu. Podczas przedłużającego się wieczoru, po kolacji i sporej ilości wina dochodzi do gwałtownych dyskusji i prawdziwej wiwisekcji. Padają mity i wyobrażenia. Wychodzą na jaw frustracje, urazy i sekrety, jakie można zdradzić tylko kompletnie obcym ludziom, których nigdy się już nie zobaczy. Rozpoczyna się gra, której nie można już przerwać. Nikt nie wyjdzie stąd jako zwycięzca, ale i nikt nie pozwoli się pokonać.

Obie bohaterki dramatu formułują swoje życiowe manifesty i zaraz poddają je w wątpliwość, prezentując równocześnie gamę zróżnicowanych emocji, postaw i poglądów, wobec których współczesna kobieta – kobieta, która chce całego życia i zarazem odpowiada za całe życie – musi się określić, a często po prostu sprawdzić na własnej skórze.

W lutym Wieczór Teatromana towarzyszył będzie spektaklowi „Amadeusz” w reżyserii Norberta Rakowskiego, zaś w marcu widzowie spotkają się z twórcami „Kartoteki” w reżyserii Pawła Szkotaka.

Bilety dostępne są w kasach teatru i na stronie www.teatr.gliwice.pl

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking