Teatralny proces znów na afiszu

Added: 04.01.2022 / Section:
w tle kilkoro postaci, zaciemnionych, na pierwszym planie mężczyzna trzymający akta „Dwunastu gniewnych ludzi”, reż. A. Sajnuk (fot. R. Meszka)

Dwunastu przysięgłych obraduje nad wyrokiem w sprawie o morderstwo. Co zdecyduje „Dwunastu gniewnych ludzi”? Trzy pokazy są zaplanowane od 7 do 9 stycznia.

„Dwunastu gniewnych ludzi” to trzymający w napięciu, psychologiczny dramat sądowy. W grupie ławników tylko jedna osoba ma wątpliwości co do winy. Teatralna publiczność premierowo pozna ich wyrok w najbliższy weekend w TMG (ul. Nowy Świat 55–57).

Reżyserii teatralno-filmowej klasyki podjął się Adam Sajnuk, twórca Teatru Konsekwentnego. W gliwickiej wersji do słynnego składu przysięgłych twórcy wprowadzają parytet – obok gniewnych mężczyzn zasiądą nie mniej gniewne kobiety. Dyrekcja teatru zdobyła na tę przeróbkę specjalną zgodę agencji reprezentującej autora tekstu, Reginalda Rose’a – to po prostu trzeba zobaczyć!

Spektakle będą rozpoczynać się się o godz. 19.00. Przedstawienie będzie można zobaczyć 7, 8 i 9 stycznia. Informacje o biletach są dostępne na stronie teatr.gliwice.pl.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking