Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Added: 23.12.2021 / Section:
scena na Rynku fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice

Na Rynku bije świąteczne serce miasta. W drewnianych domkach kupieckich można znaleźć piękne rękodzieło i skosztować bożonarodzeniowych smakołyków. W grudniowe weekendy nie brakowało innych atrakcji – były warsztaty, koncerty, a 19 grudnia do naszego miasta trafiło Betlejemskie Światło Pokoju. Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 26 grudnia.

Od 5 grudnia gliwicki Rynek jest najbardziej świątecznym miejscem w mieście. Między godz. 12.00 a 18.00 można zrobić zakupy, przez cały Jarmark kręci się także wyjątkowa karuzela wiedeńska. Frekwencja dopisywała również podczas imprez weekendowych. 18 i 19 grudnia podczas Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego dużo się działo!

Miłośnicy rękodzieła mogli je nie tylko kupić, ale też stworzyć. Podczas ekowarsztatów robiliśmy zimowe miasto w słoiku, filcowe zabawki i świąteczne bransoletki.

Scena na Rynku rozbrzmiewała muzyką. Było bardzo różnorodnie – słuchaliśmy brazylijskiej bossa-novy w wykonaniu Pedro y Mari, Kapeli Góralskiej Zbójnicy ze Szczyrku, Orkiestry Dętej Ostropa i gospelowego zespołu Sound. Widowiskowy pokaz tańca irlandzkiego dał gliwicki zespół Salake.

Podczas Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego można też było zdobyć choinkę. Kilkaset drzewek rozdało radio RMF FM w ramach akcji „Choinki pod choinkę”,

Hitem wśród najmłodszych były wielkie maskotki, które odwiedziły nasz: Jarmark. Kowalski, Rico, Szeregowy i Skipper, czyli Pingwiny z Madagaskaru.

Do Gliwic 19 grudnia dotarło także Betlejemskie Światło Pokoju, symbol Świąt Bożego Narodzenia. Malutki płomień odpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przemierzył cały świat, niosąc ludziom znak zrozumienia i pojednania pomiędzy narodami. Do Gliwic przywieźli go harcerze, a w imieniu samorządu odebrała go na Rynku zastępczyni prezydenta Gliwic Ewa Weber.

Niech to symboliczne Światło Pokoju będzie dobrym znakiem dla Gliwic, ale też drogowskazem dla nas, przypomnieniem, że warto obdarowywać się życzliwością i serdecznością na co dzień. Niech będzie momentem podjęcia decyzji o byciu lepszym  –  dla innych, ale też dla siebie. Wszystkim gliwiczanom i gościom odwiedzającym nasz Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy życzę zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w życzliwym gronie najbliższych oraz wszystkiego, co najpiękniejsze w nowym roku – powiedziała Ewa Weber.

elfy rozdające prezenty
fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
Salake na scenie
fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
Ewa Weber
fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
koncert na Jarmarku
fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
elfy rozdające prezenty
Salake na scenie
Ewa Weber
koncert na Jarmarku

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking