Kulturalny rozkład jazdy: 18–19 grudnia

Added: 17.12.2021 / Section:
banner

Malarstwo renesansowe na kinowym ekranie, wizyta „W królestwie rzeźby” i książkowe prezenty od gliwickich bibliotekarzy – to najmocniejsze punkty zbliżającego się weekendu w naszym mieście. Przypominamy także, że sporo kulturalnych atrakcje będzie na Gliwickim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

sobota 18 grudnia

 • O godz. 11.00 dzieci do 12 lat stworzą na warsztatach „Glino-stworki”, a o godz. 13.00 młodzież zagłębi się w „Świat figur”. Warsztaty rzeźbiarskie są organizowane w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a).
 • W ramach Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego Rynku o godz. 16.00 rozpoczną się ekowarsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Na scenie wystąpi zespół Pedro y Mari z brazylijską bossa-novą i Kapela Góralska Zbójnicy ze Szczyrku. Bawimy się do około godz. 19.00.

niedziela 19 grudnia

 • W klubie Spirala (Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, ul. Pszczyńska 85) od godz. 11.00 do 14.00 będzie odbywać się Gliwicka Giełda Płytowa.
 • Od godz. 16.00 do 19.00 warto zajrzeć na Rynek, gdzie trwa Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Wystąpi Orkiestra Dęta Ostropa, gospelowy zespół Sound i tancerze z gliwickiego zespołu Salake.
 • Między godz. 17.00 a 18.00 na scenie głównej Centrum Handlowego Forum (ul. Lipowa 1) mikołaj będzie rozdawał książkowe prezenty. Akcja Świąteczne Zaczytane Gliwice jest organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach.
 • Na godz. 18.00 zapraszamy do Ibu (ul. Matejki 3). Koncert da grupa KSW 4 Blues.
 • „Rafael odkryty na nowo” to filmowa wystawa z popularnego cyklu „Sztuka na ekranie” w reżyserii Phila Grabsky’ego. Tytułowy Rafael to oczywiście Rafael Santi, autor słynnej „Madonny Sykstyńskiej”. Projekcja rozpocznie się o godz. 18.15 w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3).

poza tym:

 • Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) zaprasza na spektakle „Dziki Wschód” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego i „Królowa Śniegu” w reżyserii Przemysława Jaszczaka..
 • Do 13 lutego 2022 roku w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) można oglądać ekspozycję „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby I połowy XX w. na Górnym Śląsku”. W Czytelni Sztuki natomiast prezentowana jest wystawa fotograficzna – „Naga Portret i akt 1959–1966” Kazimiery Dyakowskiej. Można ją oglądać do 6 lutego 2022 roku.
 • W Filii nr 30 MBP w Gliwicach (ul. Partyzantów 25) do końca grudnia można oglądać wystawę „Bomb(k)owe rękodzieło”.
 • Na zakończenie Roku Stanisława Lema SAR zaprasza na wystawę grafik inspirowanych twórczością pisarza. Można ją zwiedzać do końca grudnia.
 • W Centrum. 3.0 – Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych (ul. Studzienna 6) do 4 stycznia eksponowany jest komiks „110 lat ZPAP” Tomasza Bereźnickiego, a do 7 stycznia prezentowana jest wystawa malarstwa „Punkty czasu” Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej.

Wszystkie wydarzenie kulturalne w Gliwicach są publikowane w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem i chcesz zaprosić mieszkańców na koncert, spektakl, wystawę na terenie miasta? Dodaj swoje wydarzenie poprzez formularz!

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking