Magia Świąt na Gliwickim Jarmarku Bożonarodzeniowym

Added: 17.12.2021 / Section:
Rynek pdoczas Jarmarku z drona fot. R. Neumann / UM Gliwice

Na Rynku jest pięknie! W drewnianych domkach kupieckich znajdziecie między innymi wyjątkowe rękodzieło – w sam raz pod choinkę – a także oryginalne ozdoby świąteczne – idealne na choinkę. Jarmark kusi także świątecznymi smakołykami i aromatem grzanego wina. 18 i 19 grudnia zapraszamy Was na wydarzenia specjalne – przygotowaliśmy artystyczne warsztaty, koncerty i pokaz tańca irlandzkiego.

Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy jest czynny od poniedziałku do piątku między godz. 12.00 a 18.00, a w soboty i niedziele do godz. 19.00. Przez cały ten czas można pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej – zdobionej w stylu retro. Tegoroczny Jarmark potrwa do 26 grudnia. Miasto Gliwice zaprasza!

sobota 18 grudnia

O godz. 16.00 rozpoczną się ekowarsztaty. Razem spróbujemy zrobić zimowe miasto w słoiku, będzie też okazja nauczyć się tworzyć filcowe zabawki oraz świąteczne breloki i bransoletki. W sam raz na prezent!

Rozgrzejemy się także brazylijską bossa-novą z zespołem Pedro y Mari. Dla miłośników folkowych klimatów wystąpi Kapela Góralska Zbójnicy ze Szczyrku.

niedziela 19 grudnia

Między godz. 9.00 a 10.30 radio RMF FM rozda kilkaset drzewek w ramach akcji „Choinki pod choinkę”. Kto pierwszy, ten lepszy!

Po południu na scenie wystąpią Orkiestra Dęta Ostropa i gospelowy zespół Sound. Niesamowity pokaz tańca irlandzkiego da gliwicki zespół Salake. Uczestnikom Jarmarku będą także towarzyszyć Kowalski, Rico, Szeregowy oraz Skipper, czyli Pingwiny z Madagaskaru! Wielkie maskotki będą bawić się z dziećmi przez cały czas trwania imprezy.

W niedzielę przekażemy sobie także Betlejemskie Światło Pokoju i złożymy świąteczne życzenia. Malutki płomień odpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przemierza cały świat, niosąc ludziom znak zrozumienia i pojednania pomiędzy narodami. Do Gliwic przywożą go harcerze. Podczas Jarmarku na Rynku płomień zostanie uroczyście przekazany władzom miasta.

plakat (informacje w tekście)
stoisko kupieckie z dekoracjami świątecznymi
fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
laser show na Rynku
fot. M. Buksa / UM Gliwice
wieczorny Rynek z choinką
fot. M. Buksa / UM Gliwice
lduzie kręcący się na Jarmarku
fot. M. Buksa / UM Gliwice
plakat (informacje w tekście)
stoisko kupieckie z dekoracjami świątecznymi
laser show na Rynku
wieczorny Rynek z choinką
lduzie kręcący się na Jarmarku

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking