Aktualności | Święty Mikołaj odwiedził nasz Jarmark

Święty Mikołaj odwiedził nasz Jarmark

Święty Mikołaj odwiedził nasz Jarmark

Published: 06.12.2021 / Section: Rozrywka  Kultura 

W niedzielę 5 grudnia rozpoczął się Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Na Rynku pojawił się sam Święty Mikołaj w towarzystwie swoich niezawodnych Elfów. Zabawa była fantastyczna!

Impreza mikołajkowa rozpoczęła się około godz. 16.00. Podczas całego popołudnia na Rynku pojawiło się wielu mieszkańców, którzy chcieli poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na Jarmarku zjawiły się wielkie, bajkowe maskotki. Można było spotkać się między innymi z bohaterami „Psiego Patrolu”.

Zapowiedzią głównego punktu programu były „Harce elfów św. Mikołaja” w akrobatycznym, cyrkowym stylu. Wkrótce potem na Jarmarku pojawił się Święty Mikołaj.

Tego dnia można było także zajrzeć do strefy warsztatów kreatywnych. Własnoręcznie zrobiliśmy choinki z piórek i sznurków. Było też malowanie ozdób z drewna i tworzenie stroików świątecznych. Zabawa trwała do godz. 19.00.

Jarmark jest czynny od poniedziałku do piątku między godz. 12.00 a 18.00, a w soboty i niedziele do godz. 19.00. Przez cały ten czas można pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej – zdobionej w stylu retro. Tegoroczny Jarmark potrwa do 26 grudnia. Miasto Gliwice zaprasza! W weekendy mamy dla was dodatkowe atrakcje. Szczegóły znajdziecie w kalendarzu na Kultura.gliwice.eu.

widok na Rynek z góry widok z góry na płytę Rynku, wieczór widok na Ratusz w świetle dziennym stoisko z bombkami mikołaj na scenie