Nowe boisko dla SP nr 8

Added: 22.11.2021 / Section:
Boisko SP nr 8 Fot. M.Buksa/UM Gliwice

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 i mieszkańcy Bojkowa zyskali nowe miejsce rekreacji – przy szkole oddano do użytku nowe boisko wielofunkcyjne i zmodernizowany plac zabaw. Przestrzeń jest dostępna nie tylko dla uczniów, ale też całej lokalnej społeczności. W otwarciu boiska wzięła udział Aleksandra Wysocka, zastępca prezydenta Gliwic.

Nowe boisko szkolne przy ul. Spacerowej 6 ma wymiary 40x20, poliuretanową  nawierzchnię, 4-torową bieżnię lekkoatletyczną oraz skocznię do skoków w dal. Jest wielofunkcyjne – mecze na nim mogą rozgrywać koszykarze, siatkarze oraz miłośnicy piłki nożnej i ręcznej. Całość otoczono piłkochwytem. Do dyspozycji uczniów i mieszkańców Gliwic jest też bieżnia, skocznia w dal oraz zmodernizowany plac zabaw wyposażony m.in. w ścianki linowe do wspinaczki. W ramach prac wybudowano też budynek gospodarczy na sprzęt sportowy, zmodernizowano górkę saneczkową i altankę służącą zajęciom plenerowym. Ponadto szkoła zyskała wiatę rowerową i śmietnikową oraz nowy system odwodnienia terenu i szkoły. Nowe obiekty sportowe zostały objęte monitoringiem wizyjnym. Z okazji przecięcia wstęgi na otwarciu nowego boiska dzieci i młodzież z SP nr 8 przygotowały mini spektakl nawiązujący do dyscyplin sportowych, jakie od teraz można uprawiać w Bojkowie w zupełnie nowym miejscu. Inwestycja kosztowała około 2,1 mln zł i została sfinansowana z budżetu miejskiego.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego boiska. Ta inwestycja z pewnością wpłynie na poprawę jakości zajęć ruchowych dzieci i młodzieży i poprawi ich kondycję. Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny będzie dostępny dla wszystkich uczniów, a popołudniami – co ważne – również dla wszystkich chętnych mieszkańców. Mamy ogromną nadzieję, że to zachęci lokalną społeczność do jeszcze większej aktywności ruchowej  i zdrowego stylu życia – mówi Adam Walczak, zastępca dyrektora SP nr 8 w Bojkowie. (mf)

 

czterotorowa bieżnia
Fot. M.Buksa/UM Gliwice
Aleksandra Wysocka, zastępca prezydenta Gliwic przecina wstęgę
Fot. M.Buksa/UM Gliwice
czterotorowa bieżnia
Aleksandra Wysocka, zastępca prezydenta Gliwic przecina wstęgę

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking