Smyczki w kobiecych rękach

Added: 15.11.2021 / Section:
cztery uśmiechnięte kobiety Les Femmes (fot. materiały organizatora)

Kwartet smyczkowy Les Femmes, w skład którego wchodzą utalentowane instrumentalistki, wystąpi 21 listopada w Willi Caro. W programie Podwieczorku muzycznego jest muzyka Antonina Dvořáka i Edwarda Elgara.

Les Femmes tworzą: Monika Wrzos (I skrzypce), Małgorzata Liszak (II skrzypce), Maria Gawrońska (altówka) i Monika Kampa (wiolonczela).

Usłyszymy Kwartet smyczkowy F-dur op. 96 „Amerykański” Antonina Dvořáka, o którym często mówi się, że jego charakter oscyluje pomiędzy klimatem amerykańskiego saloonu i czeskiej gospody. Dopełnieniem będzie arcypopularna Serenada na smyczki brytyjskiego kompozytora przełomu XIX i XX wieku – Edwarda Elgara – zapowiada Piotr Oczkowski z Klubu Inicjatyw Kulturalnych.

Koncert rozpocznie się o godz. 16.00 w niedzielę 21 listopada w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Bilety można nabyć w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w cenie 16 i 12 zł (wtorek–sobota od godz. 10.00 do 18.00) od środy 17 listopada. Organizatorem Podwieczorku muzycznego w Willi Caro jest Klub Inicjatyw Kulturalnych. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking