Ekomiasto – konkurs trwa

Added: 04.11.2021 / Section:
baner

Ruszył ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Ekomiasto” organizowany przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

„Ekomiasto” to ekologiczny konkurs dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Jest organizowany, by zwiększyć świadomość ekologiczną społeczeństwa, a poprzez edukację proekologiczną w zakresie sortowania odpadów, ochrony zasobów wodnych, gleby i powietrza promować zasady zrównoważonego rozwoju.
Zespoły uczniowskie pod opieką nauczyciela będą wykonywać zadania przygotowane przez naukowców Politechniki Śląskiej, za które otrzymają punkty. W ostatnim etapie powołany zespół ekspertów wybierze zwycięzców. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na przełomie maja i czerwca 2022 r. Dodatkową motywacją dla uczestników będą nagrody rzeczowe – zachęcają organizatorzy.
Rywalizacja już się rozpoczęła i potrwa do kwietnia 2022 r. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej: www.polsl.pl/rjo7-cpn. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking