Przerwij ciszę!

Added: 05.11.2021 / Section:
baner

6 listopada w CH Forum odbędzie się kolejne wydarzenie organizowane w ramach kampanii „Razem przeciw przemocy”, która odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna. Podczas spotkania „Przerywamy ciszę – polne maki mają siłę” pomoc i wsparcie będą mogły uzyskać osoby doświadczające przemocy lub nie radzące sobie z negatywnymi emocjami.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach zaprasza na otwarte wydarzenie promujące profilaktykę przeciwdziałania przemocy. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 6 listopada, w CH Forum przy ul. Lipowej. W godz. od 11.00 do 17.00 prowadzone będą spotkania z psychologami, specjalistami i konsultantami oraz warsztaty „Temperatura temperamentu”, „Oddech zamiast złości”, „PrzeMOCneeMOCje” i „Polne maki mają siłę”. Mogą w nich wziąć udział osoby w każdym wieku. Każda osoba będzie miała zapewnioną poufność i anonimowość rozmów, swobodę wypowiedzi oraz możliwość skorzystania z wiedzy i umiejętności profesjonalistów.
Przemoc karmi się milczeniem, rozgrywa w zaciszu domowym, stanowi najpilniej strzeżoną tajemnicę rodzinną. Zamyka w cierpieniu osobę, która jej doznaje, a sprawcy umożliwia dalsze działanie. Każdy brak czy powstrzymanie się od reakcji, przyzwolenie czy usprawiedliwienie, umniejszenie czy bagatelizowanie stosowania przemocy potęguje poczucie siły i bezkarności osób stosujących przemoc. U osób doświadczających przemocy wzmacnia i utrwala poczucie bezsilności i bezradności. Możemy to zmienić. Przerwijmy ciszę jak makiem zasiał. Tu nie potrzeba bohatera czy bohaterki, wystarczy reakcja – mówi Marzena Połomska, zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach.
Więcej informacji na ten temat udziela Jadwiga Konopka-Chełmińska, koordynatorka kampanii (tel.: 32/300-01-11). (mf)

 

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking