Kulturalny rozkład jazdy: 22–24 października

Added: 22.10.2021 / Section:
banner

Na scenę Teatru Miejskiego w Gliwicach wróci spektakl „Miłość w Leningradzie” w reż. Ł. Czuja, a kino Amok będzie świętować Rok Stanisława Lema przeglądem filmów na podstawie jego twórczości. Jakie inne kulturalne wydarzenia warto mieć na oku w nadchodzący weekend?

  • Od piątku 22 października do niedzieli 24 października w TMG (ul. Nowy Świat 55–57) będzie można ponownie zobaczyć przedstawienie „Miłość w Leningradzie”. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Łukasz Czuj. Dla młodych widzów gliwicki teatr przygotował w sobotę i niedzielę propozycję na małej scenie – spektakl „Tuwim dla dzieci” w reżyserii J.J. Połońskiego.
  • W piątek w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) wystąpi Daria Zawiałow. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.
  • W Amoku (ul. Dolnych Wałów 3) przez cały weekend (i dłużej!) będzie można oglądać filmy oparte na pisarstwie Stanisława Lema. W ramach przeglądu „Widziałem przyszłość: rok Stanisława Lema (1921–2006)” wyświetlone zostaną „Szpital przemienienia” E. Żebrowskiego, „Test pilota Pirxa” M. Piestraka i „Kongres” w reż. A. Folmana.
  • W sobotę 23 października o godz. 11.00 rozpocznie się Gliwicki spacer fotograficzny w ramach 9 Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej (OFFO). Przewodnikiem będzie bloger podróżniczy Antek w podróży. O godz. 13.30 w galerii na6 (ul. Matejki 6) zaplanowano festiwalowy wernisaż.
  • O godz. 18.00 w sobotę w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) rozpocznie się spektakl komediowy „Randka w Balatonie”. Wystąpią słuchacze Studia Aktorskiego Wit-Wit.
  • Sobota upłynie pod znakiem Punk Generation. W klubie Spirala (Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, ul. Pszczyńska 85) o godz. 18.30 rozpocznie się impreza, w trakcie której wystąpią między innymi zespoły Hańba! i Włochaty.
  • 23 października o godz. 18.55 w kinie Amok zaplanowano kolejną odsłonę cyklu transmisji z Met Opera w Nowym Jorku. Tym razem zobaczymy (i posłuchamy) „W moich kościach ogień” w reżyserii J. Robinsona.
  • W niedzielę o godz. 11.00 gliwicki Amok zaprasza na Dziecięcy Salonik Filmowy. Tym razem hasłem filmowego spotkania będą #bajkizpolski.
  • 24 października w samo południe w Palmiarni (park Chopina, ul. Fredry 6) rozpocznie się Otwarty Salon Muzyczny. Zagra Zespół Muzyki Salonowej Eleganza.
  • O godz. 16.00 w niedzielę w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) rozpocznie się Podwieczorek muzyczny. Z koncertem „Nie tylko Wieniawski…” wystąpi skrzypek Karol Tobor i pianistka Dorota Mańkowska.

Wszystkie wydarzenie kulturalne w Gliwicach są publikowane w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem i chcesz zaprosić mieszkańców na koncert, spektakl, wystawę na terenie miasta? Dodaj swoje wydarzenie poprzez formularz!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking