Zadbaj o zdrowie z Grupą Wsparcia

Added: 19.10.2021 / Section:
baner

Prawie 66 proc. mężczyzn i 46 proc. kobiet w Polsce ma nadwagę. To zagraża zdrowiu, a w niektórych przypadkach nawet życiu. Zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu to podstawa utrzymania dobrej kondycji. Dlatego fundacja ADRA Polska, we współpracy z województwem śląskim, uruchomiła program darmowego wsparcia psychodietetycznego.

Cena, jaką Polacy płacą za nadmierne kilogramy, jest bardzo wysoka. Miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca, problemy ze stawami i kręgosłupem, problemy psychiczne – to tylko część skutków zdrowotnych nieleczonej otyłości. Zbyt wysoka masa ciała odpowiada za 14 proc. zgonów w naszym kraju. Jedną z podstawowych metod walki o zdrową sylwetkę  jest zmiana nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej  – mówią organizatorzy akcji wspierającej osoby otyłe.

W ramach akcji, wśród zajęć dla mieszkańców Śląska zaplanowano m.in. webinary, bezpłatne i anonimowe konsultacje z ekspertem oraz  specjalną grupę wsparcia dostępną na platformie GrupaWsparcia.pl. Z pomocy będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec Śląska potrzebujący wsparcia psychodietetyka i chcący zadbać o swoje zdrowie.

Aby wziąć udział w programie wystarczy zalogować się na portal GrupaWsparcia.pl i dołączyć do dedykowanej grupy. Aby ułatwić rejestrację i korzystanie z portalu uruchomiono specjalną infolinię pod nr. tel. 790-796-718. Więcej informacji można uzyskać również pisząc na adres:kontakt@grupawsparcia.pl (w wiadomości należy podać numer telefon do kontaktu zwrotnego) lub na czacie dedykowanej grupy wsparcia. Więcej informacji na temat akcji i link do grupy wsparcia można znaleźć na stronie internetowej grupawsparcia.pl. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking