Po tych kursach poczujesz się pewniej w Internecie!

Added: 08.10.2021 / Section:
baner darmowych kursów z bankowością elektroniczną

Miejski Rzecznik Konsumentów w Gliwicach zaprasza do udziału w bezpłatnych, interaktywnych kursach online organizowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Ich tematyka porusza najważniejsze zagadnienia związane z bankowością elektroniczną, e-zakupami czy załatwianiem spraw urzędowych przez Internet.

Dostęp do Internetu, a co za tym idzie – możliwość szybszego i prostszego załatwiania spraw w sieci – stał się naszą codziennością. Niestety zbyt często padamy ofiarą oszustów z powodu braku uwagi lub niewiedzy. Wychodząc naprzeciw potrzebom wielu osób, Urząd Komunikacji Elektronicznej w ramach kampanii „J@ online” przygotował 3 bezpłatne interaktywne kursy rozwijające kompetencje cyfrowe. Są one dostępne pod adresem cik.uke.gov.pl/aktualnosci-cik/j-online,19.html.

Bankowość online
Dzięki kursowi poznasz bankowość elektroniczną, jej zalety i mnogość funkcji, które oferuje. Dowiesz się, jak wybrać bank, jak bezpiecznie założyć konto, robić przelewy czy korzystać z e-urzędu za pomocą bankowości. Poznasz możliwe zagrożenia ze strony internetowych oszustów i sposoby, jak skutecznie się przed nimi bronić.

Zakupy w Internecie
Z kursu dowiesz się, czego potrzebujesz, aby móc zrobić zakupy w Internecie. Przekonasz się, na co zwrócić uwagę, aby było to dla Ciebie proste i bezpieczne. Zobaczysz, jak zweryfikować uczciwość sklepu, jak chronić swoje dane osobowe, zwrócić lub zareklamować zamówiony towar oraz jak nie dać się oszukać internetowym przestępcom.

Sprawy urzędowe przez Internet
Dzięki kursowi poznasz sposoby na uniknięcie kolejek w urzędach. Dowiesz się, czym jest serwis obywatel.gov.pl, jak korzystać z tej platformy i jak wiele przydatnych spraw możesz załatwić za jej pośrednictwem. Dowiesz się także, dlaczego warto założyć profil zaufany i jak używać go jako Twojego elektronicznego podpisu.

Po ukończeniu kursu i wypełnieniu testu wiedzy kursanci otrzymają darmowy Certyfikat UKE potwierdzający ukończenie kursu.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking