Aktualności | Bolesna lekcja w Sopocie

Bolesna lekcja w Sopocie

Published: 13.09.2021 / Section: Miasto

Do tej gliwiczanom w Sopocie powodziło się nadzwyczaj dobrze. Tym razem jednak Trefl był zespołem zdecydowanie lepszym i pokonał GTK aż 91:68. Podopieczni Roberta Witki tylko w pierwszej kwarcie grali na odpowiednim poziomie, w pozostałych częściach meczu byli wyraźnie słabsi od rywala.

Zgodnie z tradycją ostatnich spotkań GTK dobrze rozpoczęło rywalizację z Treflem. Po wznowieniu gry zespół Roberta Witki nadal utrzymywał bezpieczny dystans punktowy, ale w połowie kwarty gliwiczanie stanęli w ataku. Trefl wygrał ostatni fragment gry przed dłuższą przerwą i wyszedł na prowadzenie.

Po przerwie GTK rzuciło się do odrabiania strat. Gdy objęło prowadzenie, odpowiedź sopocian była błyskawiczna – przed ostatnią częścią meczu wyszli na 11-punktowe prowadzenie. W tej sytuacji trener Witka dokonał zmiany prawie całej piątki, ale nowe ustawienie nie przyniosło skutku. Trefl pilnował wyniku i kolejnymi akcjami jeszcze powiększał przewagę. Ostatecznie GTK przegrało różnicą aż 23 punktów. Gliwiczanie nie mają wiele czasu na poprawę, bo już w czwartek zmierzą się na własnym parkiecie z Legią Warszawa.