O puchar Piastunek

Added: 13.09.2021 / Section:
Dziewczyna na bramce Fot. Pixabay

W drugiej połowie września na boisku przy ul. Orkana odbędzie się I Turniej o Puchar Piastunek 2021. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna.

W wydarzeniu wezmą udział uczennice szkół podstawowych. Od 27 do 28 września o puchar powalczy około 200 zawodniczek. Turniej organizuje Stowarzyszenia GTW.
Warto pamiętać, że Piastunki Gliwice zdobyły Mistrzostwo  Kobiet w Piłce Nożnej w 1995 i 1996 r. Turniej ma zachęcić młodych ludzi do rywalizacji i wstąpienia w szeregi klubu, a także aktywizować i integrować nauczycieli wychowania fizycznego. Celem wydarzenia jest również promocja piłki nożnej i futsalu kobiet oraz upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia – mówi Dariusz Opoka, prezes Stowarzyszenia GTW.
Zdobywcy pierwszych trzech miejsc wywalczą dla swoich szkół sprzęt przydatny podczas lekcji wychowania fizycznego.  
Przypominamy, że od 7 września treningi młodych piłkarek odbywają się  w każdy wtorek, czwartek i piątek na boisku przy ul. Orkana 8. Kochasz piłkę? Dołącz do nich! Zajęcia startują zawsze o godz. 17.00
Patronat nad turniejem objęli: Jarosław Bryś, prezes podokręgu Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann, wsparcia udziela także Przewodniczący Rady Miasta Marek Pszonak.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.gtwgliwice.pl. (mf)

 

 

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking