Lekkoatleci na start!

Added: 10.09.2021 / Section:
biegacze na fioletowej bieżni fot. materiały prasowe organizatora

12 września na stadionie przy ul. Syriusza 30 ponownie zagoszczą gwiazdy lekkiej atletyki. Sprawdzą swoje możliwości w ramach 46. Memoriału Zenona Sęka. Widowiskowe zawody rozpoczną się o godz. 15.00. Wstęp wolny!

Zenon Sęk, nieoceniony trener i pedagog, stworzył przez laty podwaliny pod sukcesy sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice, która w latach 70. była jedną z najsilniejszych w kraju. Wtedy też drużyna zdobyła złoty medal mistrzostw Polski. Po nagłej śmierci Sęka, aby uczcić jego pamięć – raz w roku, we wrześniu, w Gliwicach odbywa się mityng lekkoatletyczny z udziałem zawodników klasy mistrzowskiej. W latach 2011– 2017, gdy w mieście powstawała nowa arena LA przy ul. Syriusza, w imprezie uczestniczyli głównie uczniowie gliwickich szkół, a zawody odbywały się na obiektach szkolnych.

W 2019 roku w memoriale znów pojawili się zawodnicy z klasą mistrzowską i międzynarodową. Gwiazdami tamtego mityngu były kulomiotka Klaudia Kardasz i biegaczka Anna Sabat. Liczymy, że w 12 września  również nie zabraknie znanych nazwisk tej dyscypliny, a do Gliwic mogą ich przyciągnąć m.in. nagrody finansowe, które przewidzieli organizatorzy dla najlepszych 20 zawodniczek i zawodników.

Kibice będą mogli zobaczyć rywalizację w następujących konkurencjach: biegi na 100 m,  200 m, 400 m,  800 m, 3000 m, skok w dal, trójskok, skok wzwyż, rzut kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem (kobiety), biegi na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 3000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut kulą (mężczyźni). Emocje gwarantowane!

arena przy Syriusza z drona
fot. materiały prasowe organizatora

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking