Strażacy do rakietek

Added: 07.09.2021 / Section:
strażacy grają w ping ponga Fot. materiały organizatora

Sport to zdrowie, a dobra kondycja i forma fizyczna zawsze się przydadzą, zwłaszcza w zawodach wymagających znacznej sprawności. Wiedzą o tym gliwiccy strażacy, którzy cyklicznie organizują mistrzostwa w tenisie stołowym. Rozpoczęły się kolejne, XXXVII już Mistrzostwa Polski Strażaków w tenisie stołowym. Trzymamy kciuki!

O tytuł najlepszych tenisistów strażacy walczą w Hali Centrum Kulturalno-Sportowego „Łabędź” przy ul. Partyzantów w Łabędach. W mistrzostwach bierze udział 14 drużyn z terenu całego kraju.
Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród strażaków, promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku, kształtowanie umiejętności i sprawności wynikających ze zdrowej rywalizacji sportowej oraz integracja środowiska pożarniczego – mówią organizatorzy wydarzenia.
Współorganizatorem wydarzenia jest Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach we współpracy z Komendą Główną PSP oraz Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann. (mf)

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking