Zabrska od piątku przejezdna

Added: 22.07.2021 / Section:
przebudowywane skrzyżowanie ul. Zabrskiej Hutniczej i bł. Czesława fot. D. Nita-Garbiec

Główne prace drogowe przy ul. Zabrskiej mają się ku końcowi i 23 lipca o godz. 8.00 zostanie ona otwarta dla samochodów i pieszych. Znów będzie można dojechać do ul. Chorzowskiej wiaduktem nad torami. Wloty ulic bł. Czesława i Hutniczej na skrzyżowaniu z ul. Zabrską pozostaną jednak zamknięte – do czasu pełnego zakończenia robót, przewidzianego na III kwartał tego roku.

Od 24 lipca autobusy linii A4 i A4N powrócą na stale trasy - informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego. Jednocześnie zawieszone zostaną tymczasowe dodatkowe kursy linii 197 w relacji: Gliwice Dworzec - Gliwice Sportowa, przywrócony zostanie natomiast kurs tej linii w dni roboczew relacji Sośnica Osiedle Żeromskiego (18.36) - Gliwice pl. Piastów (18.56). Uwaga - autobusy linii 6 i 197 nadal będą jeździć objazdem, z uwagi na utrzymanie zamknięcia dla ruchu na wlotach ulic Błogosławionego Czesława i Hutniczej na ul. Zabrską.

Mimo dopuszczenia ul. Zabrskiej do ruchu, mogą pojawić się czasowe utrudnienia ze względu na dalsze prace prowadzone w tym rejonie. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności! – apelują drogowcy.

Przypomnijmy, że na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Zabrskiej, bł. Czesława i Hutniczej powstanie docelowo sygnalizacja świetlna, która podniesie bezpieczeństwo jazdy i usprawni możliwość włączania się do ruchu w strumień ul. Zabrskiej. Powstanie także kolejny, około 250-metrowy odcinek drogi dla rowerów prowadzący aż do wiaduktu kolejowego nad torami.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking