Brawo seniorzy!

Added: 15.06.2021 / Section:
Ewa Weber wręcza medale zawodnikom Fot. UM Gliwice

Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów w Tenisie Stołowym już za nami. W turnieju udział wzięło 262  walecznych seniorów.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów to impreza zwieńczająca cykl 9 dużych ogólnopolskich turniejów przeznaczonych dla seniorów, która aktywizuje starsze osoby i potwierdza, że sport korzystnie wpływa na zdrowie człowieka w każdym wieku.
Podczas trzydniowych zawodów, które odbyły się w centrum sportowym „Łabędź” odbyły się rozgrywki indywidualne, podwójne i mieszane. W niedzielę 13 czerwca najlepsi odebrali medale i dyplomy.  
Serdecznie gratuluję wszystkim medalistom. Pragnę jednak zaznaczyć, że wygrani są wszyscy uczestnicy Mistrzostw i wszystkie osoby uprawiające sport w dojrzałym wieku. To, że dbacie o swoje zdrowie, dobrą kondycję i robicie wszystko, by jak najdłużej pozostać w dobrej formie, czyni z Was mistrzów – mówiła Ewa Weber, zastępca prezydenta Gliwic dekorując zwycięzców.
Złotymi medalistami Indywidualnych Mistrzostw Polski weteranów w grze pojedynczej w Gliwicach zostali: Anna Wnęk (kobiety 40-49 lat), Dorota Paluch (kobiety 50-59 lat), Jolanta Szatko-Nowak (kobiety 60-64 lat), Anna Maruszczak (kobiety 65-69 lat), Alicja Skrzypicka (kobiety 70-74 lat), Witold Skubiszewski (mężczyźni 40-49 lat), Krzysztof Piński (mężczyźni 50-59 lat), Jarosław Maruszczak (mężczyźni 60-64 lat), Jan Klemendorf (mężczyźni 65-69 lat), Jerzy Schreiber (mężczyźni 70-74 lat), Antoni Biaduń (mężczyźni 75-79 lat) i Henryk Glura (mężczyźni od 80 lat).
Mistrzowskie tytuły w grze podwójnej powędrowały do: Anny Wnęk i Elżbiety Kazberuk (kobiety 40-49 lat), Doroty Paluch i Grażyny Zielińskiej (kobiety 50-59 lat), Elżbiety Pieczarkowskiej i Alicji Skrzypickiej (kobiety 60+ lat), Witolda Skubiszewskiego i Marcina Lacha (mężczyźni 40-49 lat), Krzysztofa Piotrowskiego i Tadeusza Piotrowskiego (mężczyźni 50-59 lat), Zenona Kastraua i Yuriya Fomina (mężczyźni 60-64 lat), Michała Wolnego i Henryka Prusińskiego (mężczyźni 65-69 lat), Jerzego Przygody i Leszka Jodaniewskiego (mężczyźni 70-74 lat), Antonina Biadunia i Leona Pawlaka (mężczyźni 75-79 lat) oraz Henryka Glury i Zdzisława Orzechowskiego (mężczyźni 80-84 lat).
Podczas trzydniowych mistrzostw w Gliwicach wyłoniono także medalistów w grze mieszanej bez podziału na kategorie wiekowe. Pierwsze miejsce zajęła para Artur Szołtysek/Jolanta Szatko-Nowak, która w finale pokonała Bogusława Szandała i Annę Wnęk 3:2.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! (mf)

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking