Skarby ziemi na wyciągniecie ręki

Added: 14.05.2021 / Section:
odwiedzający podczas Giełdy Minerałów Fot. materiały organizatora

Przed nami jubileuszowa, XXV Gliwicka Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości. Wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz gliwickich imprez, przyciąga nie tylko mieszkańców Gliwic, ale i całego regionu. To okazja by kupić elegancki i wartościowy drobiazg i zdobyć wiedzę na temat minerałów i szlachetnych darów natury wydobytych z wnętrza ziemi. Giełda została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

Gliwicka Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości odbywa się dwa razy w roku i przyciąga zarówno znawców i miłośników minerałów, jak i entuzjastów ceniących urok wyjątkowej biżuterii. Na giełdzie można spotkać kolekcjonerów, rzemieślników, artystów i jubilerów z kraju i zagranicy, z którymi można porozmawiać i zgłębić wiedzę na temat ich kolekcji, a także zobaczyć okazałe, jedyne w swoim rodzaju minerały i kamienie szlachetne. Wystawcy zaprezentują też skamieniałości, meteoryty, bursztyny, kości dinozaurów oraz kamienie szlachetne, rękodzieło artystyczne, oryginalne wyroby jubilerskie i unikatowe ozdoby. Dodatkową atrakcją będą m.in. warsztaty rozpoznawania minerałów i warsztaty poszukiwania złota.
XXV Gliwicka Giełda Minerałów Skamieniałości i Biżuterii odbędzie się w weekend 15-16 maja w godz. od 10.00 do 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Górnych Wałów 29.
Bilety na giełdę kosztują 5 i 10 zł. Dzieci do 5. roku życia wchodzą bezpłatnie. Nieodpłatnie organizator przekaże też bilety wstępu dla uczniów i nauczycieli gliwickich szkół, by zachęcić ich do poznawania fascynującego świata minerałów i skarbów ziemi. Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Wydarzenie objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Gliwice.
Więcej informacji na temat giełdy można znaleźć na stronie www.geoexpo.eu. (mf)

 

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking