Dziewczyny, trzymamy kciuki!

Added: 01.03.2021 / Section:
baner Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu

Ponad 300 osób zawita w pierwszy weekend marca do Gliwic na finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Futsalu do lat 14. Oprócz zawodniczek pojawią się sztaby trenerskie, goście, sędziowie oraz delegaci. Zawody zostaną zorganizowane w hali „Sośnica” przy ul. Sikorskiego 132, ze względów epidemiologicznych bez udziału publiczności. Patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Gliwice.

Po raz trzeci finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu organizowane są w Gliwicach. Zakwalifikowały się do nich zespoły: GTW Gliwice, Stomil Olsztyn, Wierzbowianka Wierzbno, TS ROW Rybnik, FSA Kraków, Bielawianka Bielawa, SMS Łódź, GKS Katowice, Ślęza Wrocław, AZS UAM Poznań, Tęcza Bydgoszcz, Beniaminek Krosno Girls, Ursus Warszawa, Wisła Brzeźnica, Ekosport Białystok i Diamonds Academy. W najbliższym czasie komisja młodzieżowa przeprowadzi losowanie grup. Transmisję z meczów przeprowadzi Sfera.Tv, relacja będzie także prowadzona na bieżąco w kanałach Stowarzyszenia GTW – na stronie  www.gtwgliwice.pl oraz profilu Fb https://www.facebook.com/mmpu14wfutsalukobiet/. Szczegółowe informacje o Młodzieżowych Mistrzostwach Polski można znaleźć na stronie www.futsalmmp.pl

Warto dodać, że pierwsze gliwickie finały MMP w Futsalu odbyły się w 2015 roku w kategorii U18, następne – 2 lata później – w kategorii U16. Za każdym razem PZPN przyznał organizację Stowarzyszeniu GTW. GTW kontynuuje tradycję Piastunek Gliwice, na co otrzymało zgodę podczas reaktywacji sekcji dziewcząt. Obecnie dziewczyny trenują w trzech kategoriach wiekowych, na obiekcie Arena Orkana oraz w hali sportowej przy ul. Kozielskiej.

 

drużyna GTW
Drużyna GTW Gliwice
druzyna GTW
GTW Gliwice w akcji
drużyna GTW Drużyna GTW Gliwice
druzyna GTW GTW Gliwice w akcji

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking