Powrót - pierwsza premiera na żywo po pół roku

Added: 23.02.2021 / Section:
plakat

27 lutego w Teatrze Miejskim odbędzie się premiera sztuki „Powrót” w reż. Michała Zdunika. Jak trudno wrócić do domu po długiej nieobecności, zwłaszcza w tragicznych okolicznościach?

Dla trójki dorosłego rodzeństwa, Magdy, Izy i Mariusza, śmierć matki to mały koniec świata. Wraz z jej śmiercią odchodzą także złudzenia o przeszłości. Przerwane zostają ostatnie nici łączące ich z domem. Ale zamknięcie pewnego rozdziału może być początkiem nowego. Trzeba tylko skonfrontować się z pragnieniami i traumami, które do tej pory trudno było nazwać. To spotkanie może przynieść rodzeństwu oczyszczenie. Pozostaje tylko pytanie, czy po nim jakiekolwiek dalsze życie jest jeszcze możliwe?

W sztuce zobaczymy Igę Bancewicz, Magdalenę Jaworską i – gościnnie – Mariusza Galilejczyka. Spektakl powstał w ramach Festiwalu Nowe Epifanie i jest koprodukcją Teatru Miejskiego w Gliwicach oraz Centrum Myśli Jana Pawła II. Odbędzie się w sobotę 27 lutego o godz. 18.00 i jest przeznaczony dla widzów w kategorii wiekowej 16+.

Kolejne spektakle: 28 lutego, godz. 18.00, 6 marca (godz. 19.00), 7 marca (godz. 19.00). 11 marca o godz. 19.00 odbędzie się premiera on-line (na platformie VOD). Szczegóły i program festiwalu dostępne są na: https://noweepifanie.pl/.

Bilety na spektakl można kupić w kasie kina Amok przy ul. Dolnych Wałów, na godzinę przed spektaklem w kasie Teatru Miejskiego przy ul. Nowy Świat lub poprzez stronę internetową https://teatr.gliwice.pl/ w zakładce bilety. (mf)

plakat2

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking