Remont czas zacząć!

Added: 03.02.2021 / Section:
budynek szkoły przy ul. ks. Ziemowita 12 fot. D. Nita-Garbiec

To już pewne – zabytkowy budynek przy ul. ks. Ziemowita 12, który będzie nową siedzibą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, wyremontuje i zmodernizuje Milimex S.A. z Siemianowic Śląskich. Z nastaniem lutego z firmą podpisano umowę na wykonawstwo robót, a we wtorek przekazano jej teren budowy. Warto dodać, że w równoległym postępowaniu przetargowym – na wybór inżyniera kontraktu – najkorzystniejszą ofertę złożyła gliwicka spółka Inwestycje, Budownictwo, Handel „Inwest-Complex”.

Zgodnie z zapisami umowy, wykonawca modernizacji budynku przy ul. ks. Ziemowita będzie miał 13 miesięcy na realizację robót. Dodatkowy miesiąc powinna zająć Milimeksowi procedura odbioru końcowego i przekazania obiektu do użytkowania. Przypomnijmy, że zabytkowy gmach zostanie gruntownie przebudowany – w budynku wymieniane będą podłogi, stropy i pokrycie dachowe, okna, drzwi i najważniejsze instalacje. Powstaną funkcjonalne sale dydaktyczne, sale prób dla orkiestry i chóru oraz biblioteka. Sala gimnastyczna zmieni się w koncertową z prawdziwego zdarzenia. Będzie miała odpowiednią akustykę i pomieści ok. 270 osób. Dobudowana zostanie także winda, która ma pomóc w przemieszczaniu się osobom z niepełnosprawnościami, a także pozwoli na transport instrumentów.

Zakres prac obejmie również oświetlenie gmachu, przebudowę zjazdu z ul. Królowej Bony oraz budowę ciągów pieszych i parkingu (na 61 miejsc, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych). Zabytkowy budynek zostanie w ten sposób kompleksowo dostosowany do potrzeb uczniów i nauczycieli, dając artystycznej szkole nowe możliwości.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking